З точки зору економіки - 2-го липня основна частина компаній вже увійде в звичайний діловий ритм, що збільшить статистику торгів і додасть активності на міжбанку.

Але обстановка на ринку для нацвалюти погіршиться, а ризик зростання валютних коливань істотно збільшиться.

 

Основних причин три:

1) Вчорашня заява глави НБУ Якова Смолія про відставку в зв'язку з постійним політичним тиском. Ще не остаточно зрозуміло чи буде вона прийнята Президентом і як на це відреагує Верховна Рада, але інвестори і клієнти - занервували. Це призведе до зростання попиту на валюту як на міжбанку, так і на готівковому ринку і спровокує спекулянтів на спроби активно «покачати» курс в найближчі дні;

2) Початок періоду виведення дивідендів «дочками» іноземних компаній і поведінка нерезидентів. Перше - завжди працювало проти гривні через ситуативне збільшення попиту для проведення таких операцій, а реакція нерезидентів, що виходять з українських ОВДП на кадрові новини з Нацбанку - поки буде негативною, що активізує їх покупки валюти на торгах;

3) Завершення активних розпродажів валюти Нафтогазом на фоні зростання активності покупців валюти на міжбанку. Держкомпанія закрила свої борги перед державою і тепер буде продавати валюту в набагато менших обсягах, що призведе до перекосів попиту і пропозиції на ринку. А от частина інших великих продавців вирішить притримати валюту до моменту прояснення ситуації з реакцією ринку на відставку глави НБУ і визначення курсового тренда на торгах. Паніка здатна в черговий раз істотно вплинути на курсоутворення найближчих днів.

 

«Мінфін» прогнозує на сьогодні зростання спекулятивних спроб розгойдати курс на фоні політичної та економічної нестабільності, що підігрівається вчорашньою заявою про відставку глави НБУ. А також активного розкручування в ЗМІ всього політичного підгрунтя цього процесу в частині подальшої грошово-кредитної політики регулятора після зміни влади в Нацбанку.

 

Готівковий валютний ринок в четвер буде орієнтуватися на два основних маркера:

1) поведінку міжбанку;

2) фактичний рівень попиту і пропозиції на готівкову валюту з боку населення в своєму регіоні.

Але при цьому, у разі активного зростання попиту на валюту з боку населення на фоні зростання нестабільності ситуації - може почати свою гру «на підвищення».

За прогнозами «Мінфіну», 2 липня коридор по долару на міжбанку істотно розшириться і буде у межах 26,90-27,25 гривень.

 

Ми не виключаємо у разі необхідності виходу НБУ з інтервенцією по продажу долара, щоб збити можливий ажіотаж на ринку. Ресурси у Нацбанку для цього є (чого вартий тільки викуп регулятором минулого тижня близько $ 424 млн по 26,59-26,68 гривень).

 

Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,65-27,00 і продаж 27,05-27,25 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,70-27,00 гривень і продаж 27,01-27,25.Джерело: Мінфін