Згідно з прогнозами МВФ, у Центральній Європі економічна криза матиме більш спокійний характер, натомість, вона міцно вдарить у Південну Європу.

 

Через пандемію Центральна Європа стає багатшою, ніж Італія та Іспанія, - пише polskieradio цитуючи «Rzeczpospolita». Видання пише, що Мадрид поспішав відкривати кордони, тому що мусить рятувати туристичний сезон. «Але замість натовпів, які щороку заливали пляжі Коста-дель-Соль чи Канарських островів, цього року - туристів брак. Британці та німці, котрі так любили проводити літо у сонячній Іспанії, тепер бояться приїжджати до одної з найбільш постраждалих в ЄС від коронавірусу країн. А крім цього, туристи не хочуть в ці непевні часи витрачати надто багато на літні відпустки».


Для Іспанії, котра з туристичної галузі отримує 13% свого ВВП, порожні пляжі не віщують нічого доброго. «Через схожі драми проходять нині Італія, Греція, Португалія, - пише видання. Але проблеми туризму, як запевняє, це не все, - На півдні Європи зосередилися структурні проблеми: високе безробіття, величезний борг, демографічний колапс, безпорадність адміністрації. Це все складається на безпрецедентну кризу».

 

Міжнародний валютний фонд передбачає, що цього року іспанську економіку чекає падіння ВВП на 12,8%. Такої кризи в Іспанії не було від 1939 року, коли завершилася громадянська війна. Згідно з прогнозами МВФ, у Центральній Європі економічна криза матиме більш спокійний характер - у Польщі падіння ВВП передбачається на 4,6%, в Угорщині - на 3,1%, у Чехії - на 6,5%. «Це країни, котрі не тільки ефективно боролися з пандемією. Але теж мають менший борг і більш конкурентоспроможну промисловість і кращу структуру економіки».

 

Як пише газета, ще перед кризою, центральноєвропейський регіон наздоганяв південь Європи. Наприклад, дохід на одного мешканця Чехії складав 40,5 тисяч доларів, в Італії - 41,5 тисяч, в Іспанії - 43 тисячі. Польща (35,6 тисяч) та Угорщина (35,7%) кілька років тому випередили Грецію (31,6 тисяч) і Португалію (34,9 тисяч). «Однак все вказує на те, що після пандемії полюс бідності перенесеться на південні регіони Європи», - читаємо.