Продовження реакції ринків на зміни, які відбуваються в керівництві НБУ.

Після відставки Якова Смолія, вчора Наглядова рада Нацбанку не продовжив повноваження заступника голови Правління НБУ - Олега Чурія, який курирує ринкові операції регулятора. Це сигнал для всіх учасників ринку про майбутні зміни в грошово-кредитній та валютній політиці Нацбанка. Кліенти та банки будуть враховувати ці «дзвіночки» у своїй работі. Інтрига - хто буде головою цього відомства, а відтепер ще й одним з його заступників, які керують валютними, ресурсними та іншими операціями Нацбанку - зберігається;

Період виведення дивідендів «дочками» іноземних компаній. Частина цих структур вже закрила свої покупки валюти під ці операції, але є ще близько 10-15 великих компаній, які поки не повністю це зробили. Їхній вихід на торги з купівлею валюти збільшить попит на міжбанку, що буде працювати проти гривні;

Господарська діяльність компаній. Дефіцит гривні у більшості компаній зберігається, що стимулює у експортерів продаж валютної виручки і одночасно стримує можливості щодо її купівлі імпортерами. Поки це підтримує нацвалюту на міжбанку і навіть призводить до її зміцнення, як це сталося вчора;


Аукціон Мінфіну України щодо розміщення гривневих ОВГЗ. Чиновники запропонують папери на 3 місяці, 1 рік і трохи більше півтора року. До остаточного визначення з подальшим главою Нацбанку ми не чекаємо значних обсягів розміщення облігацій за рахунок іноземних інвесторів, але українські (в основному держбанки) - продовжать це активно робити, що відіб'ється на ресурсному міжбанку і опосередковано і на валютному ринку;

 

Дії спекулянтів, Нацбанку і нерезидентів. Спекулянти вже з минулої п'ятниці роблять спроби розгойдати курс на нестабільності ситуації навколо НБУ, що їм поки особливо не вдається. Спроби розгойдати котирування продовжаться і сьогодні.

Спекулянти зароблятимуть:

1) на різниці між готівковим і безготівковим курсами валют;
2) у форматі роботи «в дві сторони»;
3) намагатимуться зіграти «на підвищення» або «на пониження», підлаштовуючись під дії великих гравців ринку.

 НБУ залишиться головним маркетмейкером валютного ринку і його цінники при інтервенціях будуть основним орієнтиром по курсу для всіх учасників торгів.

Нерезиденти продовжать поступово виходити з українських ОВДП, але будуть валюту купувати невеликими обсягами, щоб не сильно «розбурхувати» міжбанк і «не підривати» котирування.

При можливості Нацбанк буде намагатися поповнити резерви за рахунок викупу надлишку пропозиції долара на торгах, чим і утримає курс долара від істотного просідання при надлишку валюти.

Якщо ж на торгах буде відчуватися нестача пропозиції, то НБУ вважатиме за краще не витрачати резерви і надасть міжбанку самому знаходити рівноважний курс.

Котирування долара на міжбанку 7 липня за прогнозом «Мінфіну» будуть перебувати в межах 26,80 - 27,15 гривень.

Готівковий валютний ринок у вівторок залишиться заручником поведінки міжбанку і свої котирування буде виставляти з оглядкою на ситуацію на торгах.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,70-26,87 і продаж 26,99-27,25 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-26,92 гривень та продаж 26,94-27,05.

 

Джерело: Мінфін