Незважаючи на те, що первинний шок від гучної відставки глави Нацбанку Якова Смолія у клієнтів та банків пройшов і вже вчора курс практично остаточно закріпився нижче 27 гривень - до сих пір залишається загадкою реакція на те, що відбувається з боку нерезидентів - власників українських ОВДП. Поки вони досить обережні в своїх оцінках, продовжують купувати валюту і виходити з наших облігацій. Але роблять це невеликими обсягами, щоб «не підривати» котирування своїм попитом на валюту.

Весь фінансовий ринок України зайнятий зараз розкладанням пасьянсів, щодо того, хто ж стане новим главою НБУ і як це змінить грошово-кредитну політику і котирування міжбанку та обмінників. Ситуація з претендентами швидко змінюється і ринок повний чутками. Тим більше, що бюджет поки залишається дефіцитним і «діра» в ньому зростає. А розмови чиновників про необхідність проведення девальвації - посилюються.

Зазвичай - подібні невизначеності, якщо вони відбуваються в інших країнах - розгойдують курс за рахунок спекуляцій навколо таких подій. У нас же навпаки - гривня поки зміцнюється. На цьому фоні - поведінка нерезидентів та їх реакція на те, що відбувається в Україні - стає головним драйвером потенційного зростання курсу.

Найближчим часом пройдуть чергові погашення попередніх ОВДП, які активно раніше купували іноземці і їхні дії в частині обсягів купівлі валюти - можуть істотно збільшити тиск на курс гривні.

Саме іноземці під розмови і «страшилки» чиновників про потенційне зростання курсу в інтересах бюджету та економіки - здатні досить швидко в даний час вплинути на курсоутворення.

Українські ж компанії воліють зараз лише закривати поточні завдання, тому що запасів гривні у них немає, а наслідки карантину і кризи вже фактично докотилися навіть до найбільш благополучних у фінансовому відношенні галузей нашої економіки.

Криза поки лише наростає, економічні показники слабкі, що дозволить спекулянтам в найближчим часом періодично розгойдувати валютний ринок за рахунок «залякування» нерезидентів наслідками зміни глави НБУ.

Але саме оперативна реакція регулятора і може гасити подібні спроби. Як це було в перший день після відставки Якова Смолія, коли Нацбанк продав $ 150 млн і погасив першу хвилю паніки. Аби таке бажання припиняти спроби розгойдування курсу у НБУ зберігалося і після змін в керівництві цього відомства.

Сьогодні ж періодичні спекулятивні спроби розгойдати ринок продовжаться, а міжбанк буде повністю залежати від курсових завдань і поведінки великих місцевих компаній і нерезидентів. У разі надлишку пропозиції валюти на торгах - ми знову побачимо Нацбанк з інтервенціями з викупу долара.

Котирування міжбанку на 9 липня за прогнозом «Мінфіну» будуть перебувати в межах коридору: долар - 26,80 - 27,15 гривень, євро - 30,33 - 30,85 гривень.

На готівковому ринку - без особливих змін. Попит на валюту досить низький і обмінники при виставленні своїх цінників будуть орієнтуватися тільки на ситуацію на міжбанку та попит на валюту з боку громадян.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,70-26,87 і продаж 26, 95-27,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,85-26,95 гривень та продаж 26,96-27,01.

Джерело: Мінфін