Операторам зв'язку в Британії з кінця 2020 року більше не можна буде закуповувати телекомунікаційне обладнання у Huawei, а все вже встановлені компоненти потрібно буде видалити з мереж до 2027 року, пише DW.

 

Великобританія усуне китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei від роботи над створенням мереж 5G в країні. Як повідомив у вівторок, 14 липня, міністр цифровізації Великобританії Олівер Доуден, операторам мобільного зв'язку з кінця 2020 року більше не можна буде закуповувати телекомунікаційне обладнання у цього виробника, а всі вже встановлені компоненти телекомунікаційних мереж виробництва Huawei до 2027 року необхідно видалити з мереж.


Представники компанії Huawei жорстко розкритикували наміри британського уряду відмовитися від їх обладнання при роботі над створенням мереж 5G і звинуватили британську владу в тому, що вона знаходиться під впливом Вашингтона. "На жаль, наше майбутнє в Сполученому Королівстві було політизоване: справа тут в торговельній політиці США, а не в безпеці", - заявив у зв'язку з цим представник британського відділення компанії Huawei Ед Брюстер.

У свою чергу посол США у Великобританії Вуді Джон похвалив британський уряд, заявивши, що подібний крок є "виграшем для чесної торгівлі і прав людини".

 

За словами Доудена, зараз Британія вже веде переговори щодо участі в розвитку мережі 5G з іншими телекомунікаційними компаніями, а саме - південнокорейською Samsung і японською NEC.