Найбільші банки США зарезервували десятки мільярдів доларів на покриття можливих втрат за кредитами, чим дали зрозуміти, що найгірший період економічної кризи ще попереду.

 

Чого побоюються банки

Банки побоюються, що на тлі COVID-19 споживачі й підприємства виявляться не в змозі повертати видані їм позики.

JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. і Wells Fargo & Co. у другому кварталі направили в резерви понад $28 млрд, що негативно позначилося на їх прибутку.

JPMorgan, найбільший американський банк за розміром активів, повідомив, що створив додаткові резерви на випадок збереження високого рівня безробіття в наступному році і більш повільного відновлення ВВП, ніж передбачали економісти банку три місяці тому.

«Це не звичайна рецесія, - заявив глава JPMorgan Джеймі Даймон. - Рецесійний частина цього ви побачите в майбутньому».

 

Скільки зарезервували банки

JPMorgan в минулому кварталі зарезервував на покриття можливих збитків за кредитами $10,47 млрд, відзвітувавши про падіння чистого прибутку вдвічі.

Wells Fargo зафіксував перший більш ніж за десять років квартальний збиток і спрямував у резерви $9,57 млрд.

Квартальний чистий прибуток Citigroup впав на 73%, банк спрямував у резерви $7,9 млрд.

Водночас JPMorgan і Citigroup відзвітували про зростання виручки від торговельних операцій на 79% і 55% відповідно, хоча й попередили, що обсяги торгівлі, ймовірно, знизяться у другому півріччі.

Пізніше цього тижня фінансові результати опублікують банки Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley і Bank of America Corp.

 

Раніше повідомлялося

  • Глава JPMorgan у квітні прогнозував «важку рецесію в поєднанні з фінансовим стресом».
  • «Ми не знаємо, що саме чекає нас у майбутньому, але припускаємо, що буде важка рецесія в поєднанні з якимось фінансовим стресом, аналогічним глобальній фінансовій кризі 2008 року», - зазначив глава JPMorgan.

 

Джерело: Мінфін