У четвер, 16 липня ситуація на валютному ринку почне активно змінюватися і затишшя останніх днів закінчиться.

 

Учасники ринку продовжать бути дуже сприйнятливими до новин, яких вже з вечора середи стало забагато і всі вони будуть впливати на настрої на торгах.

 

По-перше - прояснилася ситуація навколо нового голови Нацбанку. Президент Володимир Зеленський запропонував кандидатуру чинного голови Укргазбанку Кирила Шевченко і проект необхідних документів вже знаходиться у Верховній Раді.

Верховна рада призначила главою Національного банку України Кирила Шевченка.


Події вчора ввечері розвивалися миттєво і після періоду тривалих «оглядин» схоже остаточний вибір компромісної фігури на цей пост для бізнесу, уряду, народних депутатів, міжнародних кредиторів, самих банкірів і можливо населення - зроблений. «Мінфін» впевнений, що голосування та подання нового голови Нацбанку пройде в Раді достатньо швидко і незважаючи на частину активних противників цього призначення - новий голова НБУ скоро зможе приступити до своїх обов'язків. На ранок четверга профільний комітет Верховної Ради вже підтримав призначення Шевченка на посаду голови НБУ.

Найближчі кроки Кирила Шевченка на цій посаді покажуть наскільки незалежним залишиться Нацбанк і як зміниться грошово-кредитна і валютна політика регулятора. Будь-яка визначеність краще невідомості і це позитивно позначиться на настроях учасників ринку.

 

По-друге - починається період бюджетних платежів у компаній і з урахуванням вихідних у клієнтів залишається всього три дні на всі розрахунки з державою. Брак гривні у місцевих клієнтів для фінансування своєї поточної діяльності і податкових розрахунків спрацює на користь зміцнення нацвалюти.

 

По-третє - міжнародні новини навколо зустрічі країн ОПЕК +, саміту лідерів країн ЄС про пакет допомоги на 750 млрд євро і майбутні рішення по ставці ЄЦБ - на піку напруження пристрастей.

Як ми і попереджали - почалися валютні ралі по парі євро / долар, що опосередковано відіб'ється на курсі євровалюти щодо гривні найближчим часом. Уже вчора курс євро на торгах періодично перевищував 31 гривню і валютні гойдалки по євровалюті сьогодні продовжаться.

 

На момент написання статті - євро на міжнародних майданчиках котирувався у межах 1,1395-1,1403 долара і спекулятивна активність світових гравців лише посилюється.

На українському міжбанку спроби розгойдати курс продовжаться, а стрибки котирувань пари євро / долар на міжнародних ринках знову дозволять українським спекулянтам заробляти і на коливаннях євро. Причому як у форматі «в дві сторони», так і за рахунок різниці між курсами готівкового та безготівкового євро.

 

Всі дні цього тижня на міжбанку не було надлишку пропозиції валюти і Нацбанку нічого було викуповувати в резерви. Якщо сьогодні буде перевищення пропозиції над попитом - НБУ вийде з інтервенцією з купівлі долара. Але поведінка учасників ринку останніх днів говорить про те, що особливого надлишку валюти на міжбанку не буде - клієнти самі будуть знаходити компроміс по курсу і тому «Мінфін» сьогодні не очікує великих можливостей для регулятора щодо поповнення резервів. Він може обмежиться черговими $ 20 млн при сприятливому для Нацбанку розвитку подій.

 

Як і вчора, міжбанк залишиться повністю залежним від дій і курсових завдань найбільших гравців.

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 16 липня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,05 - 27,30 гривень, євро - коридор 30,63- 31,22 гривень. Обсяг операцій на торгах за нашими розрахунками буде перебувати у межах до $ 180-230 млн при здійсненні до 430-510 угод.

На міжнародному ринку валютні ралі по парі євро / долар продовжаться і крос-курс цієї пари буде знаходитися в широкому коридорі від 1,1325 до 1,1435 долара за євро.

 

Готівковий ринок сьогодні буде орієнтуватися на поведінку міжбанку, міжнародні котирування пари євро / долар і на реальний попит і пропозицію з боку населення.

А курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах:

долар - коридор котирувань покупок і продажів 26,90 - 27,35 гривень, євро - коридор котирувань купівлі і продажу 30,45 -31,35 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 26,90-27,15 і продаж 27,25-27,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10-27,17 гривень і продаж 27,22-27,30.

 

Джерело: Мінфін