Наближається кінець місяця і це буде основним мотиватором поведінки всіх учасників торгів. Курсовий тренд протягом дня буде повністю залежати від поведінки і завдань великих гравців. На звітну дату компанії будуть закривати свої валютні та гривневі зобов'язання перед контрагентами і це призведе до зростання статистики торгів.

 

Додасть активності ринку і отримання вчора експортерами майже 2,9 млрд гривень відшкодувань ПДВ. Вони не встигли особливо позначиться на поведінці клієнтів у вівторок, тому що зайшли у другій половині дня, коли міжбанк вже практично завершив свої основні операції - але зате активно зіграють вже сьогодні. Зайде гривня експортерам від держави і сьогодні. Тому від часу таких надходжень на рахунки компаній буде залежати їхня поведінка на валютному міжбанку.

«Засвітяться» сьогодні на ринку і нерезиденти, які зацікавилися «низькими» котируваннями долара на торгах у понеділок -вівторок. Вони продовжать плавно виходити з українських гривневих боргових паперів. Іноземці отримують кошти від планових погашень гривневих ОВДП і вичікують відносно низьких рівнів котирувань на міжбанку, щоб подешевше купити валюту.

Крім цього, в середу пройдуть розрахунки за вчорашнім аукціоном Мінфіну України з розміщення ОВДП. Він пройшов досить вдало для чиновників. Вони розмістили облігацій на 10,7 млрд гривень, в тому числі на $ 130,5 млн. Гривневі папери - з прибутковістю від 7,1% до 9,2% річних, валютні - під 3,5% річних. Такі значні обсяги розрахунків відіб'ються як на ресурсному, так і опосередковано - на валютному ринках.

 

Не дасть нудьгувати учасникам торгів і зовнішній ринок, де крос-курс пари євро / долар продовжує залишатися вище позначки в 1,17 долара з метою поступового зростання до нового рівня в 1,18. Це відбивається на котируваннях євро і щодо гривні на українському міжбанку та зберігає за євровалютою статус головного інструменту для спекуляцій як на світових, так і на українському валютних ринках. Зростає в ціні і золото, яке за вчора доросло до $1957 за тройську унцію і періодично було навіть і вище.

При серйозних перекосах попиту і пропозиції по валюті сьогодні на міжбанку - Нацбанку доведеться виходити з інтервенціями для згладжування курсових коливань.

Спекулянти продовжать працювати в середу у форматі «в дві сторони», заробляти на різниці готівкового та безготівкового курсів і на стрибках курсу євро щодо гривні протягом сесії. Але при найменшій можливості намагатимуться «покачати» курс протягом дня, підлаштовуючись під дії великих гравців міжбанку. Тим більше, що потенційний вихід нерезидентів з купівлею валюти, а також необхідність у великих покупців закривати свої валютні контракти на звітну дату - створить їм сьогодні таку возможность.

 

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 29 липня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27, 62 - 27,90 гривень, євро - коридор 32,31 - 32,86 гривень. За нашими прогнозами обсяги операцій на торгах складуть до $ 240 млн при укладанні до 510-670 угод.

Курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,40 - 27,95 гривень, євро - коридор покупок і продажів 31,70 - 32,85 гривень.


Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,40-27,62 і продаж 27,72 -27,90 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,60 -27,68 гривень і продаж 27,72 -27,78.


Джерело: Мінфін