Віцеголова МЗС Павел Яблонський заявив, що Польща зможе отримати штраф, призначений проти російського газового монополіста.

 

У понеділок, 3 серпня польське Управління захисту конкуренції та споживачів повідомило про накладення майже 213 мільйонів злотих (понад 48 мільйонів євро) штрафу на російський Ґазпром. Це наслідок відсутності співпраці під час розслідування, яке стосувалося спорудження газопроводу Nord Stream 2, нагадує Польське радіо.

 

Віцеміністр закордонних справ Павел Яблонський заявив, що Польща має інструменти, які допоможуть отримати засуджену суму. «Ми маємо юридичні інструменти, щоб довести до стягнення штрафу, накладеного Управлінням захисту конкуренції та споживачів на Ґазпром, - як у випадку арбітражного суду, так і в цьому випадку зможемо ефективно довести до стягнення штрафу», - сказав польський віцеміністр. Павел Яблонський додав, що далі цим питанням займатиметься Управління захисту конкуренції та споживачів.

На основі рішення арбітражу в березні 2020 року та пізнішого додатка до ямальського контракту, Польська нафтогазова компанія (PGNiG) 1 липня отримала від Ґазпрому 1 мільярд 606 мільйонів доларів. Це - результат корегування ціни на газ від 1 листопада 2014 року. У межах спільного врегулювання 2 липня Польська нафтогазова компанія перерахувала Ґазпрому 90 мільйонів доларів. Отже, сума взаємних розрахунків досягла приблизно 1,5 мільярда доларів.