Четвер продовжить тенденції цього тижня і не дасть нудьгувати нікому на валютному ринку. Захід гривні від погашень попередніх випусків облігацій в поєднанні з необхідністю у «дочок» іноземних компаній покупки валюти під репатріацію дивідендів може створити певний тиск на курс нацвалюти. І ситуативним збільшенням попиту з боку таких «дочок» і нерезидентів намагатимуться скористатися спекулянти для розкачки курсу протягом дня.

 

Але з іншого боку - через просідання української економіки попит на валюту на торгах з боку реального сектора залишається досить низьким, платоспроможність населення також залишає бажати кращого і все це знижує потенційну можливість у спекулянтів постійно піднімати котирування і грати «на підвищення». Вони змушені в основному працювати у форматі «в дві сторони» і на різниці готівкового та безготівкового курсів. Лише в короткочасні моменти появи істотного платоспроможного попиту - вони можуть на даний час намагатися розгойдувати міжбанк.

У четвер клієнти продовжать фінансувати свої поточні господарські операції, що частково буде стимулювати експортерів до продажу валютної виручки. Основную «погоду» по курсу на торгах сьогодні формуватимуть поведінка великих гравців та їхні курсові завдання.

 

Нерезиденти продовжать застосовувати вже відпрацьовану ними тактику купівлі невеликих сум протягом всієї сесії, щоб не провокувати спекулятивного зльоту котирувань.

При ситуативному перевищенні пропозиції долара над попитом ми знову побачимо Нацбанк з інтервенцією по викупу надлишків долара на торгах. Нагадаємо, що вчора регулятор виходив на ринок і придбав «чергові» $ 20 млн по 27,67 гривень, після чого в хід торгів вже не втручався до самого кінця сесії.

Крім заробітку на доларі, спекулянти продовжать гру по євро як на міжнародних, так і на українському ринках.Евровалюта знову періодично підбирається до порогу у 1,19 долара і турбулентність по парі євро / долар триває, що дозволяє спекулянтам активно заробляти на цих коливаннях протягом дня. На момент написання статті крос-курс пари євро долар знаходився на позначці 1,1861 долара за євро.

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 6 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,50 - 27,85 гривень, євро - коридор 32,43 - 33,16 гривень. Обсяги операцій на торгах за нашими розрахунками складуть $ 185-205 млн при здійсненні до 470-510 угод.

На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,40 - 27,95 гривень, євро - коридор 32,25 - 33,15 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,44-27,61 і продаж 27,70 -27,90 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50 -27,64 гривень та продаж 27,67 -27,70.

Джерело: Мінфін