П'ятниця на валютному ринку пройде досить динамічно в першій половині дня і досить спокійно - у другий. Основна причина - ефект закінчення тижня, який зазвичай знижує ділову активність клієнтів.

 

Багато компаній-покупців, якщо у них є час по оплаті валютних контрактів - вважають за краще перед вихідними розмістити наявну у них гривню на короткі депозити в банку, щоб вже на початку наступного тижня починати проводити свої валютні операції, заробивши відсотки за суботу- неділю. Тому сьогодні усі бажаючі купити валюту і закрити свої валютні операції - активно попрацюють у першій половині дня, щоб встигнути і проплатися купленою валютою, а у другій половині сесії - на торгах залишаться лише деякі запізнілі клієнти і спекулянти з невеликими обсягами операцій.

 

Не буде багато часу і у продавців - їм потрібно встигнути продати валютну виручку в першій половині дня і провести свої гривневі розрахунки перед вихідними.

 

Тому усі основні операції на міжбанку пройдуть до обіду.Крім цього, знову будуть помічені і нерезиденти, які майже щодня купують зараз валюту за рахунок гривні, отриманої від погашень ОВДП, а також «дочки» іноземних компаній з покупкою валюти під репатріацію дивідендів. У моменти виходів цих гравців - реальні продавці та спекулянти традиційно будуть намагатися максимально підтягнути котирування.

 

Враховуючи фактор закінчення тижня - основним засобом заробітку для спекулянтів сьогодні будуть: 1) формат торгівлі валютою «у дві сторони»; 2) гра на різницях готівкового та безготівкового курсів; 3) операції з євро, який через продовження валютних ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках - залишається дуже привабливим для гри як на зовнішніх, так і на українському ринках.Загальний курсової тренд на торгах 7 серпня, як і раніше - буде формувати поведінка великих гравців та їхні курсові завдання.

 

На цьому тижні Нацбанку всього один раз (у середу 5-го числа) вдалося поповнити свої резерви і лише на $ 20 млн, тому при сприятливій можливості - регулятор намагатиметься сьогодні ще продовжити викуп долара на торгах для поповнення ЗВР.

 

Більшість обмінників банків і фінкомпаній продовжать працювати у форматі «з обороту» зі спредом між купівлею та продажем по долару у 15-25 копійок і по євро - у 20-30 копійок. Значного попиту на готівкову валюту у населення зараз немає і тому особливого тиску на курс гривні з боку готівкового ринку в даний час не спостерігається. Курси обмінників зараз залишаються заручниками поведінки безготівкової валюти на міжбанку.

 

Котирування міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 7 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27, 57 - 27, 85 гривень, євро - коридор 32,53 - 33, 05 гривень.На готівковому ринку курс в обмінниках фінкомпаній і банків буде перебувати у межах: долар - коридор котирувань покупок і продажів 27,40 - 27,95 гривень, євро - коридор 32,33 - 33,10 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,45-27,58 і продаж 27,74 -27,90 гривень.В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,55 -27,63 гривень і продаж 27,67 -27,70. 

 

Джерело: Мінфін