Рівень бюджетного дефіциту в Україні наразі становить близько 300 млрд грн, але цифра помірна та абсолютно посильна для бюджету, касового розриву немає.

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Укрінформу.

"Наш рівень бюджетного дефіциту дійсно наближається до 300 мільярдів гривень, але цифра помірна для України та абсолютно посильна для бюджету. На сьогодні немає касового розриву. І ми чітко розуміємо джерела покриття такого дефіциту", - сказав Шмигаль.

За його словами, цього року ситуація складна і пов'язана з коронавірусом та економічною кризою.

 

Водночас Шмигаль запевнив, що "ніякої "діри" в бюджеті немає, є плановий дефіцит бюджету в розмірі 7,5% ВВП". "Ця сума погоджена з нашими міжнародними партнерами та кредиторами. Вона відносно невисока, якщо порівнювати з окремими європейськими країнами, де дефіцит бюджету сягає навіть 10-14%", - розповів Прем'єр-міністр.

Він також зауважив, що наразі країна стабільно йде в бюджетному графіку, визначеному законом.

Серед джерел покриття бюджету він назвав податкові надходження, дивіденди державних підприємств, позики на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках.

 

Шмигаль пояснив, що Україна не має наразі боргових загроз та протермінувань, вчасно і за графіком виконує всі свої зобов'язання перед кредиторами. У цьому зв'язку, на його думку, із пошуком коштів проблем не буде.

 

Як повідомляв Укрінформ, прогнози експертів щодо подальшої ситуації з держфінансами відрізняються - від помірно-позитивних (для нинішніх умов), відповідно до яких Україна на кінець року не вийде за встановлені рамки бюджетного дефіциту (298 млрд грн) із падінням вітчизняного ВВП на 5-7%. До вкрай негативних - згідно з якими, на нас чекають шалена бюджетна "діра", криза неплатежів і економічне падіння на 11-12% чи й більше.