Міжнародний валютний фонд продовжить співпрацю з Україною в межах програми stand-by, але поки невідомо, коли чекати наступного траншу кредиту.

Про це в коментарі «Громадському» заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман

 

.

 

"Дискусії щодо виконання параметрів і показників кредитної програми тривають, дата початку роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми поки що не визначена", - розповів Люнгман.

За його словами, важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких базується Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліше.

«Саме з цих питань і тривають дискусії", - зазначив постійний представник МВФ в Україні.

Відзначимо, що від рішення місії МВФ буде залежати, чи отримає Україна другий транш кредиту та продовжиться співпраця з фондом в цілому.

 

Зокрема, серед умов для отримання Україною грошей від фонду - завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі і т.п.

Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що Україна в 2020 році розраховує отримати фінансову допомогу від МВФ, Світового банку та від ЄС, але за новою програмою макрофінансової допомоги. Тобто   сума запланованих кредитів більш 3,3 млрд доларів.

Раніше повідомлялося, що, за оцінками Міжнародного валютного фонду, економіка України зможе відновитися від кризи, викликаного пандемією коронавірусу COVID-19, і   досягти показників 2019 року в 2023-2024 роках.