Попереду три вихідних з урахуванням Дня Незалежності України і це відіб'ється на поведінці власників обмінників. Традиційно в святкові дні населення активно здає готівкову валюту для забезпечення своїх гривневих витрат. Зростання пропозиції і брак гривні у громадян дозволять фінансистам дещо занижувати котирування прийому валюти, зберігаючи при цьому курси її продажу на передсвятковому рівні.

 

Понеділок 24 серпня вихідний в Україні, але робочий в Європі та США. Власники обмінників проведуть корекцію курсу євро щодо гривні в залежності від поведінки пари євро / долар на світових ринках. «Не прогадати» з курсом готівкового євро - головне завдання власників обмінників на ці вихідні.

 

З огляду на загальний настрій українського валютного ринку - більшість обмінників в період з 22 по 24 серпня будуть працювати у форматі «з обороту» із середнім рівнем спреду між купівлею і продажем долара, євро і рубля.

Друга половина серпня на українському валютному ринку пройшла напружено. Незважаючи на зазвичай сприятливий для нацвалюти період бюджетних платежів у клієнтів - події на міжбанку в період з 17 по 21 серпня часто розгорталися не на користь гривні і періодично попит на валюту суттєво перевищував пропозицію.

В кінцевому підсумку - торги по безготівковому долару у п'ятницю завершилися рівнями 27,43 / 27,46 гривень, по євро - 32,25 / 32,28 гривень. З оглядкою на те, що відбувається на міжбанку реагували і цінники обмінників.

 

При виставленні курсів готівковий ринок в ці дні орієнтувався на три основні показники:

1) поведінка міжбанку;

2) реальний попит і пропозиція по валюті з боку населення;

3) крос-курс пар євро / долар та долар на зовнішніх ринках.

Головною валютою за обсягами операцій при обміні на гривню залишався долар, а заробляли власники обмінників як в форматі «з обороту» за всіма двома валютами (долар, євро), так і окремо на стрибках курсу євровалюти на світових ринках, що опосередковано відбивалося і на курсі євро щодо гривні. З огляду на, що курс євро щодо долара за цей період знаходився у широкому коридорі від 1,177 до 1,196 долара - це дозволяло і українським спекулянтам непогано заробляти на коливаннях євровалюти щодо гривні.

 

Курс валют на 22-24 серпня

Котирування готівкового долара будуть у межах коридору: прийом 27,20- 27,40 гривень і продаж 27,46- 27,65 при спреді від 15 до 20 копійок. Частина обмінників можуть ще скорегувати розраховані «Мінфіном» курси до плюс-мінус 5 копійок в залежності від своїх індивідуальних завдань, наявності у них обсягів готівкової гривні та валюти, а також від рівня конкуренції між пунктами обміну валют в їхньому регіоні.

Котирування євро. Пара євро / долар в даний час залишається найцікавішою для всіх світових спекулянтів. І постійна зміна новин як в частині торгового протистояння США-Китай, так і в ситуації з показниками економіки країн ЄС і Сполучених Штатів у зв'язку з продовженням боротьби з коронавірусом та майбутніми виборами президента США - дозволяють спекулянтам активно розгойдувати валютний і фондовий ринки. Валютний - в першу чергу, по парі євро / долар.

 

Тому ризики істотних коливань по євровалюті збережуться як під час нічної для України п'ятничної азіатської сесії 21 серпня, так і в неробочий в Україні, але робочий в усьому світі понеділок 24-го числа.

Для мінімізації своїх ризиків власники обмінників на 22-23 серпня закладуть досить широкий коридор по крос-курсу пари євро / долар у межах від 1,1740 до 1,1830 долара за євро, а у понеділок 24 серпня проведуть додаткову корекцію цього співвідношення в залежності від поведінки євровалюти на зовнішніх ринках. І відповідно в цих межах перераховуватимуть по ньому співвідношення гривні до євро через курси пар євро / долар і долар / гривня.

 

За нашими розрахунками курс готівкового євро в обмінниках 22-24 серпня буде перебувати на рівні: прийом 31,90 - 32,25 гривень і продаж 32,30- 32,60 гривень при спреді від 20 до 40 копійок. Ми не виключаємо досить часту зміну цінників по євро в неробочий в Україні понеділок в залежності від поведінки євро на міжнародних фінансових майданчиках.

 

Деякі власники обмінників ще додатково можуть скорегувати зазначені нами курси євро щодо гривні на плюс-мінус 5-7 копійок на євро в залежності від своїх індивідуальних завдань на ці дні.

 

Джерело: Мінфін