Після триденних вихідних, пов'язаних із святкуванням Дня Незалежності - валютний ринок 25 серпня швидко увійде в свій звичайний ритм. Особливо розхолоджуватися клієнтам часу немає - попереду закінчення місяця та активні розрахунки по закриттю цього звітного періода.

 

На користь гривні зіграє зарахування вівторком банками валютної виручки компаніям відразу за два дні з урахуванням неробочого в Україні понеділка, який був при цьому робочим у країнах ЄС та в США. Брак гривні і цейтнот за часом у зв'язку зі швидким закінченням місяця - змусять клієнтів активніше продавати валюту на міжбанку, що збільшить її пропозицію на торгах. Крім цього, частина бізнесу все ще не повністю розрахувалася з бюджетом і ці боржники продовжать закривати свої борги по податках за рахунок валютних надходжень, що додасть пропозиції валюти на ринку.

 

Проти нацвалюти зіграє початок періоду відшкодувань основних сум ПДВ експортерам, який цього разу прийдеться на період з 25 по 28 серпня. Як тільки у експортерів буде з'являтися гривня від держави - вони будуть менше зацікавлені у продажу валюти та стануть менш поступливими по курсу на міжбанку.

Додатково зіграє фактор і готівкового ринку. Традиційно за час свят банки та фінансові компанії «затарились» через обмінники готівковою валютою, яку в такі періоди активно здає населення для фінансування своїх поточних витрат у гривні. І за вівторок-середу частина цього надлишку купленої за вихідні валюти вийде через операції по валютній позиції банків на міжбанк у вигляді зростання пропозиції. Це підстрахує гривну.

 

Перекоси попиту і пропозиції у зв'язку з зарахуванням валютної виручки експортерам за два дні, настання періоду активних відшкодувань ПДВ і швидке закінчення місяця - будуть основними мотиваторами поведінки клієнтів сьогодні на міжбанку. «Мінфін» очікує поступове зростання активності клієнтів на торгах з обсягами операцій на міжбанку в межах до $ 210-230 млн при укладанні до 510-630 угод.

При наявності надлишку пропозиції долара під час сесії - ми побачимо Нацбанк з інтервенцією по його викупу. А спекулянти намагатимуться попрацювати не тільки у форматі в «дві сторони», але і покачати курс протягом дня в моменти виходу на торги великих покупців і продавців.

 

За нашими розрахунками, при сприятливому для НБУ розкладі попиту і пропозиції валюти на міжбанку 25 серпня - регулятор зможе без тиску на курс придбати в резерви близько $ 20-35 млн. Якщо ж котирування підуть вгору - Нацбанк не буде особливо міняти свою тактику роботи і не стане сильно втручатися в ситуацію, надавши Укргазбанку та іншим держбанкам знову продавати подорожче валюту Нафтогазу.

На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на котирування і тренд міжбанку і на обсяги реального попиту та пропозиції з боку громадян в своєму регіоні. У більшості обмінників спред по долару складе близько 15-25 копійок, а по євро - в межах до 20- 35 копійок.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 25 серпня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,30 - 27,60 гривень, євро - коридор 32,13 - 32,65 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,20- 27,70 гривень, євро - коридор 31,75 - 32,65 гривень.


Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,20-27,44 і продаж 27,53 -27,75 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,40 -27,46 гривень та продаж 27,49 -27,57.

 

Джерело: Мінфін