Станом на 1 вересня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $29 048,7 млн в еквіваленті. У серпні вони збільшилися на 1%, насамперед - завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку. Про це повідомили в НБУ.

 

Завдяки чому зросли резерви

Як зазначають в Нацбанку, динаміку резервів протягом серпня визначали такі чинники:

  • операції НБУ на міжбанку

У серпні пропозиція валюти перевищувала попит, тож Національний банк мав змогу поповнювати міжнародні резерви. Загалом у серпні НБУ купив $460,5 млн. Інтервенції з продажу валюти у минулому місяці не проводили.

 операції уряду з управління держборгом

Валютні надходження на користь уряду протягом серпня становили $250,5 млн від продажу ОВДП, номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті уряд спрямував $645,2 млн (в еквіваленті).

Із цієї суми $496,5 млн сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта - за зобов'язаннями перед іноземними кредиторами.

 

Крім цього, в серпні уряд та Національний банк виплатили $204,5 млн (в еквіваленті) на користь МВФ.

  • переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют.

Минулого місяця їх вартість збільшилася на $385 млн (в еквіваленті).

Як зазначають в НБУ, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Нацбанку.

Попередні показники

  • Чисті міжнародні резерви Національного банку за липень 2020 року зросли на 0,1% - до $17,520 мільярда.
  • З 31 серпня по 4 вересня Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку $11,5 млн. Це в шість разів менше, ніж тижнем раніше, коли Нацбанк купив $68 млн.

Джерело: Мінфін