У понеділок, 7 вересня в США був вихідний - День праці і тому усі угоди по долару на українському міжбанку проходили на умовах ТОМ. Значної частині клієнтів такий формат розрахунків зазвичай не був цікавим і вони перенесли свої операції по долару відразу на сьогодні.

 

Це призведе з одного боку - до виходу на торги відкладеного попиту по долару, але з іншого - додасть і пропозиції за рахунок зарахування у вівторок валютної доларової виручки експортерам фактично відразу за два дні. Тому загальна статистика торгів 8 вересня зросте, а сам міжбанк буде повністю залежати від курсових завдань та дій найбільших гравців. За інформацією «Мінфіну» сьогодні на торги вийде декілька великих імпортерів - покупців валюти, що додасть попиту на неї в першій половині дня. Ми прогнозуємо обсяг операцій у вівторок у межах до $ 190-230 млн при здійсненні до 530-580 угод.

 

З продажем - буде складніше. Справа в тому, що зростання курсу на міжбанку останнім часом призводить до того, що продавці не поспішають продавати відразу весь обсяг своєї валюти, а роблять це протягом сесії в моменти найвищого рівня котирувань. Максимально дорого продаватися вони намагатимуться і сьогодні, що призведе до періодичних спроб створити дефіцит пропозиції протягом дня і «розігріву» ринку, в чому продавцям будуть активно допомагати і спекулянти.

Крім цього, сьогодні додатковими мотиваторами для клієнтів будуть:
1) майже завершення періоду покупки валюти «дочками» іноземних компаній для репатріації дивідендів, що також додасть попиту на міжбанку; 2) необхідність фінансування поточних гривневих витрат у більшості місцевих компаній, що більше спрацює на підтримку гривні на торгах.

 

Певну психологічну підтримку нацвалюті надасть новина про збільшення ЗВР України до $ 29 млрд і проведення сьогодні нового аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновники після консультацій з первинними дилерами залишили до продажу гривневі облігації терміном на 385 і 889 днів, які періодично користуються популярністю у держбанків та у інших місцевих фінустанов. В основному фактор аукціону спрацює більше завтра - коли покупцям знадобиться гривня для розрахунків за куплені папери, але і сьогодні казначеям банків- потенційних покупців облігацій вже знадобиться проводити перегрупування своїх ресурсів, щоб забезпечити завтра дані операції. Це вплине на поведінку ресурсного і опосередковано валютного ринку як сьогодні, так і завтра.

 

Тактика НБУ на торгах особливо не зміниться. При надлишку пропозиції долара на торгах ми знову побачимо регулятор з його викупом. При нестачі валюти - Нацбанк надасть перевагу тільки спостереженню за ситуацією з боку, але дасть можливість заробити на цьому Укргазбанку.

 

На готівковому ринку обмінники будуть орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінку пари євро / долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію на валюту в своєму регіоні. Спред по основних валютах дещо розшириться і буде в межах 15-25 копійок по долару і в межах до 20- 35 копійок по євро.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 8 вересня буде у межах: долар - коридор 27,70 - 27,90 гривень, євро - коридор 32,65 -33,00 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,50- 27,95 гривень, євро 32,25 - 33,00 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,50-27,68 і продаж 27,80- 28,00 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,60 -27,70 гривень і продаж 27,73 -27,80.

 

Джерело: Мінфін