Останній день робочого тижня традиційно знизить активність на валютному ринку як клієнтів, так і самих банків. За розрахунками «Мінфіну» 11 вересня статистика міжбанку не перевищить $ 165-200 млн при здійсненні до 430-510 угод. Залежність курсового тренда від дій та завдань великих гравців збережеться. 

 

Частина покупців віддасть перевагу сьогодні відразу перенести свої великі покупки валюти на понеділок, щоб встигнути заробити за вихідні на своїй гривні за рахунок коротких банківських депозитів. Інші - будуть вичікувати і стануть купувати валюту лише при зниженні котирувань, що малоймовірно в останні дні.

 

Тому сьогодні перед більшістю фінансових директорів компаній -покупців валюти буде стояти одне питання - що вигідніше: купити валюту у п'ятницю, щоб заощадити в тому випадку, якщо курс і далі піде вгору або все ж таки гарантовано заробити на гривневих депозитах до понеділка, а вже на наступному тижні вибирати день для купівлі.

 

З продавцями все простіше - основній масі експортерів зараз потрібна гривня для фінансування поточних витрат і тому у них немає особливого вибору в частині термінів своїх продажів. Для них найважливішим за все буде просто вгадати з моментом продажу своїх основних обсягів за максимально високими котируваннями протягом дня.

В цієї «війни нервів та розрахунків» великих покупців і продавців і пройде сесія п'ятниці.

 

Сама сесія буде складатися з двох етапів:


1) до 14:00 - максимальна активність всіх клієнтів з укладання угод з можливим виходом Нацбанку з викупом долара у разі його ситуативного надлишку на торгах;


2) після 14:00 - різке зниження активності всіх гравців і присутність на торгах в основному спекулянтів, що працюють у форматі «в дві сторони». Але з огляду на загальне зниження обсягів перед вихідними - особливо на цьому вони сьогодні не зараблять.

 

Цікавішою для спекулянтів у п'ятницю буде гра з євровалютою. Після вчорашнього рішення ЄЦБ про збереження процентних ставок і обсягів вливань ліквідності для підтримки економіки - валютні ралі по парі євро / долар тривають з учорашнього вечора. На ринку йде корекція і на момент написання статті євро коштує 1,183 долара, хоча ще вчора ввечері він дорожчав і до рівнів вище 1,19. У п'ятницю гра по парі євро / долар на міжнародних ринках і на українському міжбанку по парі євро / гривня - буде основним джерелом доходів для спекулянтів.

 

Прі ситуативному надлишку пропозиції долара - ми прогнозуємо черговий вихід Нацбанку з інтервенцією по викупу долара по цінниках, які утримають його курс від істотного просідання.

 

На готівковому ринку обмінники працюватимуть у форматі «з обороту» і в основному встановлять спред по долару у межах 13-20 копійок, а по євро 18- 30 копійок. Через значні коливання євро на міжнародних ринках власники українських обмінників будуть сьогодні часто змінювати свої цінники протягом дня.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 11 вересня у межах: долар - коридор 27,75 -28,00 гривень, євро - коридор 32,75 -33,15 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27, 60- 28, 05 гривень, євро 32,35 - 33,25 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,60-27,80 і продаж 27,89- 28,02 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,75 - 27,84 гривень та продаж 27,88 -27,95.


Джерело: Мінфін