Гривня на валютному ринку знову поступово програвала весь цей тиждень. За 7-11 вересня долар на міжбанку подорожчав на 16 копійок - до 27,93 / 27,96 гривень, а ввечері в п'ятницю в обмінниках його продавали по 27,90-28,00.

 

Ще більш істотно виріс євро. Він подорожчав відразу на 22 копійки. І якщо починалася торги по ньому 7 вересня з рівня у 32,85 / 32,88 гривень, то до кінця сесії 11 вересня євровалюта вже котирувалася у межах 33,07 / 33,10.

Девальвація гривні проходила з декількох причин. Основними були:

1) збільшення попиту на безготівкову валюту з боку імпортерів, а також «дочок» іноземних компаній, які репатріювали дивіденди;

2) на фоні зростання курсу - частина великих експортерів притримувала увесь обсяг своєї валютної виручки з метою продажу його тільки на піку котирувань;

3) періодичні інтервенції Нацбанку з купівлі долара з цінниками, які стримували просідання валютних котирувань навіть в моменти надлишку пропозиції валюти на торгах;

4) активна спекулятивна гра «на підвищення» окремими банками по долару. А також спекуляції з євровалютою щодо гривні під час валютних ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках після рішення ЄЦБ про збереження на тому ж рівні процентних ставок і обсягів ліквідності для підтримки економік країн ЄС.

Власники обмінників швидко реагували на зміни котирувань міжбанку, а періодично і самі вели гру «на підвищення». Особливо по євровалюті, що в кінцевому підсумку і дозволило євро досить впевнено закріпитися у межах продажу близько 32,93- 33,05 гривень на вечір п'ятниці.

Загальний настрій ринку на подальшу девальвацію гривні зберігається і це збільшує валютні ризики. Тому у суботу та неділю фінансисти продовжать активно заробляти в форматі «з обороту» по долару, євро і рублю, але розширять спред між купівлею і продажем по кожній з цих валют.

 

Курс валют на 12-13 вересня

Котирування готівкового долара в більшості обмінників будуть у межах: прийом 27,75- 27,88 грн/$ і продаж 27,90- 28,05 грн/$ при спреді 15-20 копійок. Деякі з власників обмінників можуть скорегувати розраховані «Мінфіном» курси ще на плюс-мінус 5 копійок в залежності від своїх завдань.

Котирування євро. Валютні ралі по парі євро / долар на міжнародних майданчиках тривають, що з одного боку зробить євро однією з найбільш ризикових валют в ці вихідні, а з іншого - дозволить українським фінансистам активно заробити на стрибках курсу євро щодо гривні.

За розрахунками «Мінфіну» курс євро в обмінниках на вихідні буде перебувати на рівні: прийом - 32,75- 32,90 гривень і продаж - 32,95-33,10 гривень за євро при спреді 20-30 копійок.

Частина обмінників скорегують розраховані «Мінфіном» котирування євро щодо гривні на плюс-мінус 5-7 копійок на євро в залежності від своїх завдань.

 

 

 Джерело: Мінфін