В Україні за рік найбільше подорожчали яйця, картопля і гречка.

 

Зокрема, яйця подорожчали на 30%, картопля - більш, ніж на третину, а гречка - у 2,5 раза. Проте подешевшали овочі борщового набору та пшоно.

 

Про це йдеться в оперативній інформації про рівень середніх цін на основні сільгосптовари станом на 5 червня, опублікованій на сайті департаменту АПК Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

Згідно з повідомленням, на початку червня поточного року середня ціна яєць (за кілограм) досягла 16,55 гривні, що на 30% більше у порівнянні з таким же періодом 2019 року. Свинина подорожчала на 8% - до 82,35 гривні за кілограм, яловичина - на 15%, до 90,2 гривні за кілограм, а м'ясо птиці - на 3%, до 48 гривні за кілограм.

 

Також повідомляється, що ціна на молоко зросла на 11% - до 18,14 гривні за кілограм, на сметану - на 16%, до 55,8 гривні за кілограм, а вершкове масло подорожчало на 13% - до 151, 6 гривні за кілограм. Крім того, гречана крупа подорожчала в 2,4 раза - до 29,8 гривні за кілограм. Водночас, пшоно подешевшало на 14% - до 12,9 гривні за кілограм.

 

За даними Мінекономіки, серед овочів в Україні за рік найбільше подорожчала картопля - на 34%, до майже 11,6 гривні за кілограм, тоді як інші овочі борщового набору значно знизились у ціні. Зокрема, капуста подешевшала на третину-до 6 гривні за кілограм; буряк - наполовину, до 6 гривні за кілограм; морква - на 44%, до 7,17 гривні за кілограм; а цибуля - на 32%, до 9,75 гривні за кілограм.

 

Нагадаємо, що набула чинності постанова Кабінету міністрів про державне регулювання цін на соціальні продукти харчування та товари протиепідемічного призначення на період дії карантину. Згідно з нею, продавці зобов'язані декларувати намір підняти роздрібну ціну більш ніж на 5%. До переліку соціально значущих продуктів харчування увійшли гречка, цукор, пшеничне борошно вищого сорту, макаронні вироби, пастеризоване молоко жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушка куряча, мінеральна вода без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.