За прогнозами «Мінфіну» сьогодні обсяги операцій будуть в межах до $170-190 млн при укладанні до 480-530 угод.

 

Вчорашнє закриття валютних торгів міжбанку залишило невирішеним одне питання: встояв рівень 28 гривень за долар чи ні. Сьогодні учасникам торгів належить це з'ясувати. Національний банк взяв паузу і не поспішає демонструвати свою позицію.

 

Основними факторами, які вплинуть на поведінку учасників торгів сьогодні, будуть:

1) господарські операції клієнтів. Експортери вже витратили всю гривню, отриману від держави в період відшкодування ПДВ, і тепер будуть вкрай чуйно стежити за тим, що відбувається на міжбанку. Віддавати валютну виручку задешево вони явно не збираються, тому при продовженні зростання котирувань можуть зайняти вичікувальну позицію, щоб зрозуміти, як зросте долар. І тільки якщо зростання загальмується, ми побачимо активізацію продажів валюти.

2)аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Цього разу чиновники будуть пропонувати до продажу гривневі ОВДП на 224 і на 686 днів. Інвестори очікують зростання прибутковості по гривневих цінних паперах, і якщо мінфінівці захочуть забезпечити результат, їм доведеться піти на це. Крім того, будуть запропоновані доларові ОВДП на 400 днів, до яких може бути підвищений інтерес. Основними покупцями сьогоднішніх паперів будуть держбанки і великі місцеві фінустанови.

 

Важливим буде і поведінка НБУ, який поки ніяк не реагує на зростання долара на міжбанку. Як стало відомо вчора, Міністерство фінансів заклало в проект держбюджету на 2021 рік курс гривні на рівні 29,1 за долар. Тому невтручання головного банку країни може бути сприйнято як підготовка до нових рівнів і цін на валюту. У разі, якщо сьогодні зростання котирувань продовжиться, а регулятор проігнорує його і не вийде з інтервенцією, припущення знайдуть своє підтвердження.

 

Спекулянти намагатимуться сьогодні максимально покачати курс в моменту виходу на торги великих гравців, а також додатково заробити на зростаючому євро. Падіння долара в світі грає на руку євро, ціна якого знову рухається до річних максимумів. Слід очікувати скачки курсу євро і щодо гривні, чим неодмінно скористаються спекулянти.

 

На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінка пари євро/долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозиція на валюту в своєму регіоні. Спред по долару більшість власників обмінників встановлять в межах 15-20 копійок, по євро - до 25- 30 копійок.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 15 вересня будуть в межах: долар - коридор 27,90 - 28,15 гривень, євро - коридор 33,05 -33,45 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах: долар - коридор покупок і продажів 27,40- 28,25 гривень, євро - 32,10 - 33,65 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,40-27,95 і продаж 27,99- 28,25 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 27,90 -28,00 і продаж 28,02 -28,10 гривень.


Джерело: Мінфін