«Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на торгах в межах до $ 230-250 млн при здійсненні до 540 - 580 угод.

Міжбанк буде повністю залежним від дій великих гравців, а протистояння їх курсових інтересів і виходи на торги з основними обсягами операцій формуватимуть тренд протягом сесії.

 

Зростання статистики буде пов'язане з наближенням закінчення тижня і традиційним для майбутньої п'ятниці зниженням ділової активності перед вихідними. Тому компанії будуть намагатися вже в четвер закрити свої основні валютні та гривневі проплати контрагентам.

Крім того, після двох інтервенцій Нацбанку, проведених ним у вівторок і середу, намітилося зниження по долару. І тепер всіх цікавить, чи зможе долар повернутися нижче 28 грн/$.

 

Зниження валютних котирувань буде стимулювати експортерів, яким традиційно затримують виплату компенсації ПДВ, не затягувати з основними продажами, поки цінник не опустився ще нижче. Це означає, що ми можемо побачити підвищену пропозицію валюти в першій половині торговельної сесії. При цьому покупці можуть почати «грати у війну нервів» і вичікувати моментів, коли продавці все ж підуть їм на поступки в частині курсу.

Ми прогнозуємо, що Нацбанк з'явиться на ринку тільки в разі ситуативного зростання пропозиції і буде викуповувати долар не нижче рівнів 27,85-27,90 гривень, що і підтримає котирування цієї валюти навіть при надлишку пропозиції.

 

Спекулянти намагатимуться в четвер максимально покачати курс в моменти виходу на торги великих гравців. У разі появи експортерів з великими продажами валюти вони приєднаються до них, а якщо Нацбанк вийде на ринок купувати долар, тут же переключаться з продажів на покупки. Крім того, вони явно захочуть сьогодні пограти на скачках євро, ціна якого на міжнародних ринках впала, до гривні.

 

В цілому сесія четверга пройде в два етапи - більш активна перша половина дня з виходом всіх основних місцевих гравців і нерезидентів і відносне затишшя саме по клієнтським операціям в другій половині торгів.

 

На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінку пари євро/долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію на валюту в своєму регіоні. А спред по долару більшість власників обмінників встановлять в межах 15-20 копійок і по євро - до 25-30 копійок. У разі, якщо долар опуститься нижче 28 гривень, може вирости пропозиція готівкової валюти, і тоді банкам знадобиться гривня для підкріплення операційних кас.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 17 вересня будуть в межах: долар - коридор 27,92 - 28,17 гривень, євро - коридор 32,80 -33,25 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах: долар - коридор покупок і продажів 27,75- 28,35 гривень, євро 32,30 - 33,55 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,75-28,05 і продаж 28,08- 28,35 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 27,95 -28,02 і продаж 28,06 -28,13 гривень.Джерело: Мінфін