ЄС має намір підготувати європейську економіку до можливої другої хвилі пандемії коронавірусної хвороби. Важливо уникнути, "щоб внаслідок нового зростання числа інфікувань було завдано шкоди та поставлено під загрозу тенденції економічного підйому в Європі", зазначив у п'ятницю, 18 вересня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр (Peter Altmaier) перед початком неформальної відеонаради зі своїми колегами з інших країн ЄС. За словами Альтмаєра, це - дуже відповідальне завдання.

 

Для цього міністри планують обговорити досвід, здобутий під час "першої великої хвилі пандемії весною", зауважив Альтмаєр, цитує агентство новин dpa. Потрібно уникнути "шкоди та помилок", яких припустилися в першій половині цього року. "Пандемія повернулася у більшість із наших країн", - констатував німецький міністр. Все більше регіонів та столиць у ЄС відносять до територій ризику, зокрема й Брюссель, суттєво зросло число інфікувань і в Німеччині, додав він.

За словами Альтмаєра, під час відеоконференції міністри мають обговорити також узгодження цілей захисту клімату та економічного зростання і питання протекціонізму. При цьому Альтмаєр очікує конкретних висновків щодо окремих питань. Нагадаємо, Німеччина до кінця року головує в Раді ЄС.

 

Запроваджені весною жорсткі обмежувальні заходи через поширення коронавірусної інфекції сильно вдарили по економіці більшості країн ЄС. Так, ВВП Єврозони у другому кварталі 2020 року скоротився на 12,1 відсотка у порівнянні з першим кварталом 2020-го. Падіння стало набільшим за час ведення статистики з 1995 року. У порівнянні з другим кварталом попереднього року скоригований ВВП Єврозони впав на 15 відсотків, що також є рекордним зниженням. 

 

У Німеччині у другому кварталі 2020 року економіка просіла на 9,7 відсотка, що є найгіршим показником від початку щоквартального підрахунку динаміки ВВП ФРН у 1970 році.

З метою подолання наслідків кризи та стимулювання кон'юнктури Євросоюз та національні уряди ухвалили програми на сотні мільярдів євро.

Останніми тижнями в багатьох європейських державах суттєво зростає кількість зафіксованих нових випадків зараження коронавірусом, вчені кажуть про другу хвилю пандемії.