Міністр фінансів України Сергій Марченко підтвердив, що Світовий банк не перерахував 350 мільйонів доларів позики, яку схвалив ще наприкінці червня.

 

Про це Марченко заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що Україна «очікує» на ці гроші, однак за боргами поки розраховуватися може і самостійно.

«Ми 1 вересня провели найбільшу виплату $2 млрд і зробили це самостійно без фінансової підтримки від міжнародних партнерів, на яку розраховували. Ми готові до різних сценаріїв, але розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів», - сказав міністр.

Також Марченко розповів, що Світовий банк загалом зменшив розмір позики з 1 млрд доларів до 700 млн через те, що в умовах коронакризи є багато запитів про допомогу від інших країн-партнерів.

«Ми сподіваємось отримати всі ці кошти цього року, оскільки це запорука своєчасного фінансування накопичених видатків», - підсумував очільник Мінфіну. 

 

З чим може бути пов'язана затримка?

У Світовому банку та Мінфіні про це не кажуть, тому конкретно щодо цих 350 мільйонів неможливо відповісти.

Водночас можна сказати, що останні рішення української влади, зокрема судової і законодавчої, ставлять під питання подальшу фінансову допомогу з боку західних країн та інституцій.

В Євросоюзі вже застерегли від зазіхань на незалежність НАБУ, нагадавши, що це - умова безвізу для України та умова фінансової допомоги.

Проте Верховній Раді це не завадило ухвалити склад комісії з відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який розкритикували на Заході. Тобто це стало ще одним кроком української влади проти незалежності антикорупційної інфраструктури.