Що зміниться

Система обміну фінансовими повідомленнями SWIFT підкреслила, що в межах нової стратегії кардинально змінено порядок здійснення платежів і виконання операцій з цінними паперами.

Також буде модернізовано інфраструктуру для транскордонних операцій, що дозволить фінансовим інститутам у всьому світі здійснювати трансакції миттєво і безперешкодно.

Компанія надаватиме комплексні послуги з управління процесом виконання трансакцій, не обмежуючись обміном фінансовими повідомленнями. Новий підхід сприятиме розвитку інновацій, що дозволить фінансовим інститутам - самостійно або у співпраці з фінтех-компаніями - розробляти додаткові послуги для розвитку бізнесу:

  • в сфері оплати - розширення спектру пропозицій для бізнесу і споживачів, а також підвищення якості обслуговування кінцевих споживачів;
  • в сфері операцій з цінними паперами - додаткові переваги за рахунок ефективнішого процесу звірки, вдосконалених видів звітності та сервісів з обслуговування активів;
  • в сфері транспарентності операцій - повна прозорість процесу проведення операцій, що дозволяє скоротити кількість випадків невиконання по операціях і штрафів.

 

Що очікується

Модернізована платформа SWIFT забезпечить взаємодію між фінансовими установами та іншими учасниками ринку і дозволить налагодити більш безшовні процеси, оптимізує швидкість і стане підтримувати повну прозорість і прогнозованість операцій на всіх етапах виконання в будь-якій точці світу. Саме на цьому наголосив голова Ради Директорів SWIFT Явар Шах, підкреслюючи, що «протягом наступних двох років SWIFT докорінно змінить процес проведення платежів і операцій з цінними паперами».

Нововведення надасть можливість здійснювати миттєві безшовні трансакції між понад 4 млрд рахунків, що обслуговуються фінансовими установами - користувачами фінансової мережі SWIFT.

Крім того, цифрова платформа нового покоління використовуватиме API і хмарні технології для надання процесингових сервісів. Раніше банки традиційно розробляли їх самостійно в рамках своєї інфраструктури. Тепер нові технології дозволять заощадити час і скоротити витрати для всієї індустрії.

Раніше повідомлялося

Повідомлялося, що Swift планує відкласти дату міграції на ISO 20022 для транскордонних платежів на 12 місяців - з листопада 2021 року до кінця 2022 року. Причина полягає в тому, що банки не встигають підготувати існуючу інфраструктуру для переходу.

ISO 20022 - це стандарт і методологія створення описів бізнес-процесів, що супроводжуються обміном електронними фінансовими повідомленнями, і проектування схем і форматів цих повідомлень. Інакше кажучи, це новий стандарт для електронного обміну даними між усіма учасниками фінансових і торгових ринків.

 

Очікується, що ISO 20022 зробить справжню революцію не тільки в транскордонних платежах, а й у всій платіжній інфраструктурі.

 

 

Джерело: Мінфін