«Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на торгах в межах до $ 260-290 млн при здійсненні до 520 - 560 угод.

Основними факторами, які вплинуть на поведінку учасників торгів сьогодні, будуть:

1) Розрахунки по аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП, який відбувся вчора 22 вересня, і купонні виплати по раніше розміщених цінних паперах. Результати вчорашнього аукціону відверто розчарували: чиновники продали облігацій на загальну суму трохи менше 330 млн гривень. Сьогодні день розрахунків за ці папери. Крім того, сьогодні відбудеться виплата купонного доходу по розміщених раніше ОВДП на суму понад 1,8 млрд гривень. Частина отриманої гривні може бути спрямована на покупку валюти і здатна вплинути на хід торгів.

 

2) Інтервенції Нацбанку і поведінка спекулянтів.

Нацбанк вже шість днів поспіль проводить стримуючі інтервенції і продає валюту. Вчора він продав на міжбанку $50 млн за курсом 28,25 гривень. Це був найбільший його продаж в цьому місяці; він зупинив зростання долара. Сьогодні спекулянти намагатимуться «покачати» ринок: спочатку спробувати зіграти на підвищення курсу, щоб спровокувати ще один вихід Нацбанку з інтервенцією, а потім підключитися до продажу і штовхнути долар вниз, щоб заробити на його падінні.

 

3) Господарські операції експортерів.

У разі, якщо спекулянти почнуть опускати курс долара, до продажів можуть підключитися і експортери, які потребують гривні для проведення господарських операцій. Затримка з виплатою компенсації ПДВ змушує їх продавати валюту з заначок, що призводить до збільшення її пропозиції і посилення тиску на курс.

 

Якщо зниження здасться Нацбанку занадто сильним, він може від продажів валюти перейти до її купівлі. У будь-якому випадку регулятор не зацікавлений в сильних коливаннях курсу долара і буде їх всіляко згладжувати.

Різке падіння курсу євро на міжнародному ринку також приверне сьогодні увагу спекулянтів, які спробують на цьому заробити. Скачки євро до гривні сьогодні забезпечені.

 

На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінку пари євро/долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозиці на валюту в своєму регіоні. Спред по долару більшість власників обмінників встановлять в межах 15-20 копійок, по євро - розтягнутий до 30- 40 копійок. Очікується зростання пропозиції готівкового євро від населення, тому обмінки будуть занижувати ціну покупки.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 23 вересня будуть в межах: долар - коридор 28,05 - 28,30 гривень, євро - коридор 33,05 -33,45 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах: долар - коридор покупок і продажів 27,80- 28,50 гривень, євро - 32,35 - 33,40 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,80-28,23 і продаж 28,25- 28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,15 -28,18 і продаж 28,22 -28,28 гривень.


Джерело: Мінфін