«Мінфін» прогнозує на сьогодні обсяг операцій на торгах в межах до $ 250-270 млн при здійсненні до 510 - 550 угод.

Міжбанк сьогодні буде повністю залежним від дій великих гравців, а протистояння їх курсових інтересів і виходи на торги з основними обсягами операцій формуватимуть тренд протягом сесії.

 

Характер сьогоднішніх торгів будуть визначати наступні фактори:

 

1) Зростання кількості проведених операцій через наближення закінчення тижня. Компанії будуть намагатися вже в четвер закрити свої основні валютні та гривневі проплати контрагентам і по можливості не залишати ці операції на п'ятницю.

 

2) Старт чергового періоду виплат компенсації ПДВ. У найближчі дні держава повинна розрахуватися з експортерами. Тому частина компаній намагатиметься дотягнути до виплат без продажів всіх обсягів валютної виручки, економлячи валюту і акуратно витрачаючи гривню, отриману від відшкодувань. Це зменшує пропозицію валюти на міжбанку і традиційно працює проти гривні.

Відео: Чи буде долар дорожче 29 гривень і навіщо Нацбанк послаблює національну валюту

Продавці можуть почати «грати у війну нервів» і вичікувати моменти, коли котирування піднімуться до максимального рівня, щоб продати валюту якомога дорожче.

 

3) Поведінка Нацбанку: чи продовжить регулятор практику проведення стримуючих валютних інтервенцій. Якщо так, то ключовим питанням буде: на якому рівні він вийде з продажем і скільки продасть. У разі, якщо Нацбанк не буде поспішати з виходом на ринок, ми можемо побачити продовження зростання долара. Масла у вогонь в цьому випадку обов'язково додадуть спекулянти, які не втратять можливості «зіграти на підвищення».

 

4) Продовження падіння євро на міжнародному ринку також відіб'ється на структурі сьогоднішніх операцій на міжбанку. Експортери, у яких є валютні рахунки в євро, будуть більш охоче розлучатися з цією валютою, тому кількість операцій в євро сьогодні виросте. Ті ж, кому євро потрібен для оплати контрактів в країнах Єврозони, будуть вичікувати хороших цін і активно купувати його.

 

На готівковому ринку обмінники продовжать орієнтуватися на курсовий тренд міжбанку, поведінку пари євро/долар на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію на валюту в своєму регіоні. Спред по долару більшість власників обмінників встановлять в межах 10-15 копійок, по євро - розтягнутий до 25- 35 копійок. Очікується зростання пропозиції готівкового євро від населення, тому обмінки будуть занижувати ціну покупки і намагатися оперативно продавати куплений євро.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 24 вересня будуть в межах: долар - коридор 28,10 - 28,35 гривень, євро - коридор 32,75 -33,15 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах: долар - коридор покупок і продажів 27,80- 28,50 гривень, євро - 32,20 - 33,40 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 27,80-28,20 і продаж 28,25- 28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,15 -28,20 і продаж 28,25 -28,33 гривень.Джерело: Мінфін