Що відбувається

Перевищення терміну тимчасового ввезення або транзиту авто на єврономерах більш ніж на 30 діб, а так само втрата цих автомобілів, передбачає штраф 170 тисяч грн або їх конфіскації (ч.6 ст.481 та ч.6 ст.470 Митного кодексу). Протоколи про порушення митних правил виписують митники, рішення приймають суди, повідомляє видання.

«Існує помилкова думка про наявність «Меморандуму», який нібито забороняє митникам штрафувати за перевищення строків тимчасового ввезення автомобілів, до прийняття закону про доступне розмитнення. Однак, такого «Меморандуму» не існує, і ухвалення закону не актуальне. Ще одна помилка - продовження термінів перебування в Україні на період карантину», - зазначає Дорожній адвокат.

 

За даними видання, першими отримують протоколи громадяни, які після пом'якшення карантину перетинають митний кордон України. Тим, хто кордон не перетинає, такі протоколи поки не виписують.

«Суди також стали на сторону держави. Масово застосовують штрафи по 170 тися грн або конфіскують такі автомобілі в дохід держави», - йдеться в публікації.

«Таким чином, власники евроблях сьогодні опинилися в пастці. Вони не можуть вивезти авто, оскільки його відразу конфіскують і вручають протокол з повідомленням про дату засідання. Навіть розмитнення автомобіля за діючими ставками не звільняє від штрафу 170 тисяч грн.

 

Передісторія

В кінці 2019 року Верховна Рада прийняла в цілому проект змін до Митного кодексу, який відкладає до початку 2020 року штрафи до 170 тис. грн за нерозмитнені вчасно «евробляхи», а також транспорт з перевищенням терміну транзиту.

У квітні 2020 року в парламенті був зареєстрований законопроект №3389, що передбачає зниження акцизів на ввезення „евроблях", проте цей документ поки не розглянутий Радою.

 

Джерело: Мінфін