За прогнозами «Мінфіну», статистика торгів 12 жовтня становитиме до $ 100-120 млн при здійсненні до 350-420 угод. Виною всьому - вихідний в США. Американці відзначають День Колумба і всі розрахунки по долару пройдуть на умовах поставки ТОМ. Тобто - розрахунки в гривні сьогодні, поставка долара - завтра. Це не популярний формат операцій для нашого міжбанку і основна частина клієнтів або вже закрила свої угоди ще в п'ятницю (що до речі, й підтягнуло котирування долара вгору на кінець сесії 9 жовтня), або - перенесе ці угоди вже відразу на завтра.

 

Тому 12-го числа в основному клієнти будуть працювати з євро і з рублем, з якими сьогодні всі операції проходять в звичайному форматі розрахунків «день-в день».

 

Враховуючи, що долар, як і раніше, займає основне місце в розрахунках на нашому міжбанку - відсутність роботи по ньому в звичайному режимі дуже сильно зменшить загальні обсяги статистики. Але саме малооб'ємний і досить млявий ринок спровокує окремих гравців на намагання «поганяти» курс долара протягом дня на дрібних сумах.

 

Нацбанку в цьому випадку немає сенсу особливо втручатися в хід подій, тому що основна частина клієнтів банків сьогодні не особливо «постраждає» від таких ситуативних розгойдувань курсу і тому у спекулянтів є відмінний шанс погратися з курсом в тих межах, які їм дозволить фактичний попит на валюту. І вони намагатимуться цим скористатися.

Клієнти будуть намагатися у понеділок оперативно закрити свої угоди в євровалюті та рублі, щоб завтра вже перед нашими святами - зосередиться на своїх розрахунках у доларі.

Ми навряд чи сьогодні побачимо регулятор на ринку з інтервенціями по долару, тому що обсягів пропозиції цієї валюти на торгах буде небагато, а розрахунки ТОМом по долару Нацбанк теж вже дуже-то й не приваблюють.

 

Готівковий ринок продовжить повністю орієнтуватися на ситуацію на міжбанку по євро і рублю, але не буде сильно реагувати на можливі зміни на торгах по долару. При курсоутворенні по американській валюті він буде жити «своїм життям», орієнтуючись на реальний попит і пропозицію з боку громадян і рівень конкуренції у своєму регіоні.

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 12 жовтня будуть у межах: долар - коридор 28,15 - 28,40 гривень, євро - коридор 33,18 - 33,58 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 28,00 - 28,50 гривень, євро 32,70 - 33,60 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 28,00 - 28,20 і продаж 28,32 - 28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,25- 28,30 гривень та продаж 28,32 - 28,38.

 

Джерело: Мінфін