З одного боку - регулятор нагадав про себе, тому що відносна рівновага попиту і пропозиції минулих днів не вимагала від нього особливого втручання.

 

З іншого - встановлена ним вже з середини дня верхня планка котирувань по долару в кінцевому підсумку дозволила гривні так і залишитися практично в зазначених НБУ межах.

 

Фінансисти і клієнти зараз обмірковують основне питання - вихід регулятора це довгостроковий сигнал, що його влаштовує рівень близько 28,35 гривень за долар або все ж таки вчора це була разова акція, щоб не дати розгойдати ринок у перший день після місцевих виборів.

Поведінка регулятора сьогодні (його виходи / невиходи на торги) дозволять учасникам ринку отримати більш точну відповідь на це питання.

 

Як і весь цей тиждень два основні чинники будуть мотиваторами для клієнтів та банків - обсяги та терміни отримання відшкодувань ПДВ експортерами і майбутнє завершення звітного періоду.

 

Перший з них працює проти гривні, тому що скорочує потребу в продажах валютної виручки експортерами на міжбанку.

Другий - збільшує статистику торгів за рахунок тих клієнтів, хто поспішає закрити свої зовнішньоекономічні угоди до 1-го числа. За прогнозами «Мінфіну» у вівторок обсяг операцій на міжбанку складе до $ 170 -180 млн доларів при укладанні до 520-560 угод.

 

Крім цього, продовжать впливати на курсовий тренд на міжбанку:
1) операції нерезидентів з купівлі валюти за рахунок гривні, отриманої від операцій з українськими державними облігаціями;
2) можливі виходи Нацбанку на торги з інтервенціями;
3) сьогоднішній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП.

 

На аукціон чиновники після консультацій з первинними дилерами запропонують лише папери на 336 та 1302 дні. Хоча спочатку мали бажання пропонувати ще й облігації на півроку і майже дворічні. Терміни, залишених Мінфіном до розміщення ОВДП - не самі популярні на ринку і тому ми не чекаємо від цього аукціону значних обсягів продажів. За нашими розрахунками, мінфінівці зможуть продати паперів на суму до 2-3,8 млрд гривень. Ці обсяги досить скромні навіть для нашого міжбанку і тому це не дуже сильно відіб'ється завтра на поведінці як ресурсного, так і валютного ринків.

 

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на вівторок, 27 жовтня буде у межах: долар - коридор 28,30 - 28,50 гривень, євро - коридор 33,35 - 33,75 гривень.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах: долар - коридор покупок і продажів 28,20- 28,55 гривень, євро 33,25 - 33,75 гривень. Спред по долару в обмінниках фінкомпаній буде у межах 15-20 копійок, по євро 20-30 копійок. У касах більшості банків він, як завжди, буде ширше: по долару 20-25 копійок і по євро від 20 до 35 копійок.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 28,05 - 28,33 і продаж 28,43- 28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,30 - 28,38 гривень та продаж 28,40 - 28,50.

 

Джерело: Мінфін