В операції з отримання готівки за допомогою платіжних карток припадає лише 13,6%; 55,2% з усієї суми операцій з картками - це безготівкові операції. Про це сказав вчора 29 жовтня, заступник голови НБУ Олексій Шабан у виступі на онлайн-конференції Global Payments Day-2020.

Основні тенденції

За словами представника регулятора, пандемія не зумовила істотний стрибок серед безготівкових розрахунків в Україні, однак цей рік продемонстрував незмінність тенденції. Частка безготівкових операцій серед загальної кількості операцій з картками зросла з 82% у минулому році до 85,4% за підсумками дев'яти місяців 2020 року.

 

 

Найпопулярнішим видом операцій з картками серед українців залишаються перекази з картки на картку. При цьому в 2020 році зросла частка платежів в інтернеті. «Це надихає на оптимізм в тому, що українці готові до цифровізації і переходу на безготівкові платежі», - зазначив Олексій Шабан.

 

 

За даними, озвученими заступником голови НБУ, за дев'ять місяців 2020 року з використанням систем переказу:

  • в Україну було переказано $1,94 млрд (в еквіваленті), або 21,4% від загальної суми переказів;
  • з України було переказано $386,9 млн (в еквіваленті), або 4,3% від загальної суми;
  • в межах України - 178,6 млрд грн ($6,75 млрд), або 74,3% від загальної суми переказів.

 

Топ-5 країн, з яких в Україну надходять грошові перекази:

  1. США (18%);
  2. Італія (13%);
  3. Ізраїль (12%);
  4. РФ (7%);
  5. Німеччина (6%).

 

Також Олексій Шабан зазначив, що в цьому році прискорилися темпи переходу споживачів на безконтактні і токенізовані картки. Але при цьому, на думку експерта, інфраструктура більше готова до переходу, ніж споживачі.

Про Global Payments Day 2020

Конференція Global Payments Day 2020 відбувалася 29 жовтня в онлайн-форматі. Організаторами є Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем «ЕМА» і Future Magazine. Однією з ключових тем для обговорення на заході були транскордонні платежі у період пандемії.

 

 

Джерело: Мінфін