Сьогодні державний бюджет втрачає від чотирьох до п'яти мільярдів гривень щомісяця через схему розкрадання коштів у фіскальній системі.

Про це на брифінгу заявив колишній міністр фінансів України Ігор Уманський, передає "Прямий".

"Коли я розповів про махінації у фіскальній системі, податковій митниці приблизно на десять мільярдів щомісяця, було сподівання, що за пів року цей кейс вдасться вирішити і забезпечити приблизно 120 мільярдів гривень додаткового посилення дохідної частини державного бюджету. І за рахунок цього створити або можливості для фінансування, або, щонайменше, зменшити дефіцит у державному бюджеті.

 

Вимушений констатувати, що ці пів року скінчилися, кейс провалився. Спрут як був, так і відновився у повному обсязі 4-5 мільярдів щомісяця лише за цією схемою бюджет втрачає", - сказав ексміністр.

 

Уманський також зазначив, що сьогодні знову від експортерів вимагають хабарі за відшкодування ПДВ.

"Що наразі відбувається у Податковій? Поновилася практика стримання відшкодування ПДВ, знову є ознаки вимагання від експортерів "винагороди" за проведення цих відшкодувань. Підакцизна група майже на 50% знаходиться в тіні. До речі, ця група вже багато років працює через фіскалізатори і тотальне застосування РРО. Чи впоралася податкова система з цією групою виключно підакцизних товарів? Не впоралась", - констатував ексміністр фінансів.

 

Раніше повідомлялося, що ексрадник Єрмака Уманський розкрив схему масштабного розкрадання коронавірусного фонду.

Нагадаємо, позаштатний радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Ігор Уманський подав заяву на звільнення за власним бажанням.