В "Укроборонпромі" заявили, що стурбовані згортанням реформи оборонно-промислового комплексу України та втручанням у свою господарську діяльність з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, йдеться у відкритому зверненні держконцерну до президента, прем'єра, секретаря РНБО та голови профільного Комітету Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

"ДК "Укроборонпром" стурбований згортанням реформи оборонно-промисловому комплексу країни і втручанням у свою господарську діяльність з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України", - йдеться у зверненні.

 

Зазначено, що вже третій місяць Мінстратегпром системно блокує реформування Державного концерну "Укроборонпром" та оборонно-промислового комплексу в цілому.

 

Зокрема, йдеться про те, що досі не розпочалася підготовка стратегії оборонно-промислового комплексу; не затверджена політика власності держконцерну; не розпочато роботу з підготовки ключових нормативно-правових актів, необхідних для імплементації нового закону "Про оборонні закупівлі", який має набути чинності з 1 січня 2021 року.

"Окрім того, всупереч нормам чинного законодавства і з порушенням стандартів управління державною власністю, з першого дня роботи Міністерство втручається в діяльність Державного концерну "Укроборонпром" у вигляді усних доручень і численних наполягань", - додали в концерні.

 

Зазначено, що "Укроборонпром" систематично отримує вимоги та рекомендації щодо призначення сторонніх осіб директорами підприємств-учасників держконцерну. Зокрема, йдеться про компанію "Укрспецекспорт", "Спецтехноекспорт", "Укробронсервіс", ДП "Київський бронетанковий завод", ВАТ "Київський завод Радар", Івано-Франківський котельно-зварювальний завод та підприємства у Львівській області тощо.

 

На думку Держконцерну, такі дії можуть містити ознаки зловживання впливом, конфлікту інтересів, що призводять до корупційних ризиків.

 

В "Укроборонпромі" нагадали, що функцію власника щодо держконцерну може здійснювати тільки Кабінет міністрів України через відповідний нагляд і контроль з боку наглядової ради, тоді як Мінстратегпром виконує лише функцію формування державної політики та відповідного регулювання в оборонно-промисловій галузі.

 

Додамо, до складу створеного в 2010 році "Укроборонпрому" нині входять близько 112 підприємств українського ОПК. Ще 21 підприємство держконцерну знаходиться на тимчасово окупованій території Криму і на не підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. Відповідно до прийнятого ВР у червні 2011 року закону, "Укроборонпром" спільно з урядом забезпечує управління об'єктами держвласності в ОПК.