У жовтні євро стало найпопулярнішою валютою для міжнародних платежів, обійшовши долар вперше з лютого 2013 року.

Статистика SWIFT

SWIFT обробляє транскордонні платежі більше 11 000 фінансових установ в 200 країнах світу, відзначає агентство.

Згідно зі статистикою, 37,8% клієнтських та інституційних міжнародних платежів, що проходили через SWIFT в жовтні, здійснювалися в євро, частка доларових платежів склала 37,6%.

Скорочення частки міжнародних платежів в доларах обумовлено уповільненням світової торгівлі, викликаної пандемією, рецесією і політичною нестабільністю, відзначає Bloomberg.

 

Прогнози по долару

За даними агентства, американська валюта ослабла більш ніж на 11% після березневого піку в порівнянні з кошиком основних валют. Експерти прогнозують подальше зниження її вартості, пише Bloomberg.

Банк Citigroup вважає, що в 2021 році долар впаде на 20% до основних валют, якщо вакцини проти covid-19 стануть широко поширені і допоможуть оживити світову торгівлю і економічне зростання.

 

Нагадаємо  Раніше стратег Bank of America за валютами G10 Бен Рендол заявив, що долар недооцінений приблизно на 4%. Ці оцінки засновані на власній моделі банку, яка враховує такі показники, як диференціал процентних ставок і умови торгівлі, співвідношення імпортних і експортних цін.

 

Джерело: Мінфін