Ціни на золото вже опустилися на 10% після поставленого в серпні рекорду в $2000 за унцію і, за прогнозами аналітиків, продовжать падіння.

 

Інтерес до золота

На інтерес до дорогоцінного металу, який часто зростає, впливають новини про успіх вакцин від коронавірусу і поступове відновлення світової економіки.

Глава відділу стратегії на сировинному ринку інвестбанку Macquarie Маркус Гарві в розмові з виданням зазначив, що позитивно оцінює перспективу зростання світової економіки в 2021 році, тому вважає, що «ціна на золото пройшла свій пік».

Прогноз аналітиків

Аналітики банку очікують, що в наступному році ціни впадуть до $1550 за тройську унцію, що приблизно на 17% нижче поточного рівня.

 

Аналітик банку Morgan Stanley Сьюзан Бейтс зазначає, що відновлення світової економіки, якому сприятимуть поширення вакцин від covid-19, призведе до подальшого зниження інтересу до золота.

 

Падіння вартості дорогоцінного металу було обумовлено відтоком коштів із забезпечених золотом біржових фондів, пише FT.

 

Інтерес до цих фондів був ключовим фактором зростання цін на дорогоцінний метал в першій половині 2020 року. Після піку в середині жовтня фізичні запаси фондів впали на 1,9 млн унцій, опустившись до 109 млн унцій, зазначає газета, посилаючись на дані Bloomberg. Вкладення в найбільші фонди ETF і SPDR Gold Shares на цьому тижні досягли мінімуму з липня цього року.

 

Деякі інвестори, як зазначає FT, починають вкладати в інші дорогоцінні метали, які використовуються в промисловому секторі, а тому можуть виграти від відновлення економіки.

 

Що цікавить інвестора

Ціна на срібло, яке використовується в сонячних батареях, зростає другий місяць поспіль, а платина, необхідна для виробництва каталітичних нейтралізаторів, на цьому тижні досягла максимуму з середини вересня, пише газета.

 

 

Джерело: Мінфін