За словами голови Національного банку України (НБУ) Кирила Шевченка, підвищення мінімальної зарплати буде одним із чинників, які впливатимуть на підвищення інфляції у 2021 році.

 

Про це написав голова Національного банку України Кирило Шевченко у Facebook.

"Важливо сказати, що попри виклики COVID-19, базовий прогноз НБУ передбачає, що в наступному році економіка все ж таки буде відновлюватися. І це буде впливати на інфляцію. У тому числі підвищення мінімальної зарплати буде одним із чинників, які впливатимуть на підвищення інфляції наступного року", - написав Шевченко.

У будь-якому разі, додав він, НБУ має інструментарій для різного розвитку подій. Шевченко також зауважив, що у прогнозах регулятора ключовим припущенням є продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

 

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, у жовтні цього року інфляція у річному вимірі прискорилася до 2,6% у порівнянні з вереснем.

Серед причин прискорення інфляції НБУ назвав послаблення гривні, здорожчання енергоносіїв та гірші показники врожаю окремих культур.
Згідно з жовтневим прогнозом НБУ, прогноз інфляції на кінець 2020 року зменшено до 4,1% проти 4,7%, прогнозованих регулятором у липні.