Завершилася основна частина новорічних свят і з сьогоднішнього дня бізнес повертається до більш-менш звичайного ритму роботи. Введений з 8 січня локдаун з його обмеженням щодо активної роботи ТРЦ, ресторанів, розважальних закладів та інших об'єктів - частково зменшить попит на валюту з боку подібних клієнтів, але зростання вартості нафти на світових ринках з лишком додасть попиту на валюту у імпортерів енергоносіїв. І в кінцевому підсумку - тиск на гривню на міжбанку зросте.

 

Частково підстрахує нацвалюту необхідність розрахунків підприємств за оренду, покупки сировини і матеріалів, а також зарахування валютної виручки за неробочу в Україні, але робочу в Європі і США п'ятницю 8-е січня. Ці кошти будуть зараховані на рахунки клієнтів сьогодні, що додасть пропозиції на торгах по долару і євро у понеділок та вівторок. За прогнозами «Мінфіну» обсяг операцій на міжбанку 11 січня складе до $ 160-210 млн при здійсненні до 510- 600 угод.

 

Валютний ринок 11 січня буде надзвичайно залежним від курсових завдань і дій великих гравців. Частина з них поки не може чітко зрозуміти для себе найближчі перспективи по курсу, тому що валютна лихоманка з 4 по 6 січня на міжбанку з істотними ситуативними стрибками курсу євро і долара - мала багато в чому і спекулятивний характер, а не тільки об'єктивні причини. Зараз свята закінчилися і довгий робочий тиждень з понеділка по суботу (відпрацювання за перенесення вихідного на 8 січня) - повинен розставити все на свої місця і в частині курсоутворення, і в частині співвідношення попиту і пропозиції на торгах. Від того, яким буде курсової тренд в ці дні багато в чому будуть залежати і перспективи гривні вже до кінця місяця.

 

Не будуть спати і спекулянти. Досить вдалий початок року для подібної категорії гравців міжбанку - непоганий стимул для них продовжити це і в найближчі дні. У разі істотних перекосів попиту і пропозиції на торгах - Нацбанку доведеться знову виходити на ринок з відповідною ситуації інтервенцією.

 

Котирування міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» в понеділок будуть у межах: долар - коридор 28,15 - 28,40 грн, євро - коридор 34,20 - 34,65 грн.

 

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:

Долар: коридор покупок і продажів 28,10 - 28,50 грн при спреді в більшості обмінників фінкомпаній від 15 до 20 коп, а в касах банків - від 15 до 25 коп.

Евро: в банках широкий коридор 34,20 - 34, 90 грн при спреді до 25-35 коп, а в обмінниках фінкомпаній значно вужче - у межах 34,10 - 34,60 грн при спреді до 20-25 коп.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку: 

Курс долара в банках: прийом 28,10 - 28,25 грн і продаж 28,39 - 28,55 грн.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20 - 28,35 грн та продаж 28,39 - 28,50 грн.

 

Джерело: Мінфін