Україні найближчим часом не варто очікувати на отримання траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ), адже вона не виконує своїх зобов'язань щодо боротьби із корупцією та реформування судової системи

 

Таку позицію висловив Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії  Dragon Capital.

"Є дві проблеми, де Україна не виконує чи порушує взяті на себе зобов'язання. Перше - це боротьба з корупцією. І друге - це судова реформа, де також українська влада не виконала взяті зобов'язання і поки видається, що не збирається робити справжню судову реформу, як було прописано у співпраці з МВФ, - сказав Фурса.

 

За його словами, "найближчим часом ми не отримаємо транш - це просто гарантовано".

Водночас, каже експерт, на даний момент Україна має запас міцності і протягом найближчих півроку не буде конче потребувати співпраці з МВФ.

"І поки петух не клюне, українська влада не активізує жодні реформаторські зусилля", - прогнозує економіст.

 

  • Міжнародний валютний фонд у червні поточного року схвалив надання Україні $5 млрд у рамках кредитування за програмою stand-by.
  • Через кілька днів Україна повністю отримала $2,1 млрд першого траншу від МВФ в межах нового меморандуму. Більше траншів не було.
  • Міжнародний валютний фонд у грудні розпочав онлайн-місію щодо перегляду програми співпраці з Україною, повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.