Російський уряд розробив законопроєкт, прийняття якого дозволить інвесторам працювати на анексованому РФ півострові Крим, не побоюючись санкції США і Євросоюзу. Про це в середу, 3 лютого, повідомило РБК з посиланням на текст документа, справжність якого підтвердили в Мінекономрозвитку Росії, пише DW.


Йдеться про створення в Криму і Севастополі особливих адміністративних районів (ОАР) з правовим режимом, який дозволить інвесторам працювати анонімно. Учасниками ОАР зможуть стати будь-які російські компанії, але бізнес їм доведеться вести тільки на півострові, за межами якого у них не повинно бути ні філій, ні представництв. Мінімальна сума інвестицій - не менше 150 млн рублів (близько 2 млн. євро - Ред.).

 

Після російської анексії Криму в 2014 році США і Євросоюз оголосили про введення різних санкції проти компаній з РФ, що працюють на півострові. В результаті ряд потенційних інвесторів відмовилися працювати в Криму і Севастополі. Однак санкції вводять, спираючись на публічні повідомлення і відомості російських державних реєстрів.


Раніше, в 2019 році, уряд РФ вже дозволив юридичним особам, зареєстрованим на півострові, приховувати відомості про себе.