Днями на сайті Кабміну було опубліковано постанову про виплату компенсацій за підвищення тарифів на електроенергію. При цьому постановою №64 від 1 лютого 2021 року уряд вніс електроенергію в список соціально значущих товарів для держрегулювання. Загальна сума виплат повинна складати 1,4 млрд грн.

Це рішення було прийнято на тлі протестів населення проти підвищення тарифів. Адже варто врахувати, що крім електроенергії цієї зими зросли ціни на газ та подорожчало опалення.

 

А місяцем раніше, в кінці грудня 2020 року, Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 коп./КВт-год для населення на перші 100 кВт-година і встановив з 1 січня 2021 єдиний тариф для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт-год. І теж ніби доцільне рішення на тлі того, що тарифи на електроенергію не змінювалися з 2017 року.

Однак уже з 1 квітня українців може очікувати другий етап підвищення тарифів на електроенергію. Тобто відразу після закінчення опалювального сезону.

 

Як повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на джерела в уряді, передбачено кілька можливих сценаріїв, один з яких передбачає подорожчання струму майже в два рази для тих, хто використовує більше 300 кВт * год на місяць.

При цьому глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко, посилаючись на власні джерела, каже: з 1 квітня тариф на перші 300 кВт * год міняти не будуть, а за кожен наступний доведеться платити вже 3,42 грн.

Видання відзначається, що більшість українців січневе подорожчання електроенергії на собі не відчують. Вдарить подорожчання по власникам електричних котлів, які отримають за січень платіжку, де сума буде на кілька тисяч більше минулорічної.