Конгрес США пов'язав з будівництвом "Північного потоку-2" 15 суден, але у Держдепі віднесли до списку санкцій лише одне.

 

Державний департамент США вказав у переданому до Конгресу переліку можливих об'єктів для санкцій щодо газопроводу "Північний потік-2" російське судно-трубоукладач "Фортуна" і його власника - компанію "КВТ-Рус". Про це інформаційне агентство Reuters повідомило у п'ятницю, 20 лютого, пише DW.


Конгрессмен-республіканець Майкл МакКол назвав переданий список "досконало неадекватним". Завершення будівництва буде "не чим іншим, як перемогою" для президента РФ Володимира Путіна, підкреслив він.

Декількома днями раніше група конгресменів закликала держсекретаря США Ентоні Блінкена перевірити можливість введення подібних заходів стосовно 11 суден під російським прапором і ще чотирьох іноземних. На думку американських законодавців, вони пов'язані з будівництвом газопроводу.

 

Литва пропонувала призупинити будівництво "Північного потоку - 2

"Роботи з укладання труб "Північного потоку - 2" після річної перерви поновилися в грудні 2020 року. У січні Федеральне відомство Німеччини з морського судноплавства і гідрографії дозволило подальше будівництво газопроводу в водах ФРН, але німецькі екологи опротестували видачу документа. Дія дозволу тимчасово призупинено.

У водах Данії будівництво відновилося лише в лютому і, як очікується, завершиться до травня. А глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав призупинити до виборів в Держдуму РФ, запланованих на 19 вересня.


Будівництво "Північного потоку - 2" викликало бурхливі дискусії в ряді країн. У Сполучених Штатах вважають, що він зробить Європу залежною від російського газу. Після резонансного отруєння російського опозиціонера Олексія Навального в Німеччині і Європі почалися дискусії про можливе введення санкцій, які зачіпають і газопровід, що будується.