Міністерство фінансів заявило, що з 78 мільярдів гривень, закладених у Фонд боротьби з COVID-19, фактично використали 67 мільярдів гривень.

 

Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін під час публічного представлення звіту про виконання Державного бюджету України за 2020 рік 19 березня, пише Суспільне.

 

"Приблизно 16 мільярдів гривень пішли на фінансування додаткових заходів із соціального захисту громадян. 352 тисячі українців отримали допомогу або страхові виплати у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, майже 370 тисяч працівників одержали матеріальну допомогу з часткового безробіття на період дії карантину", - повідомив він.

 

За словами Улютіна, 87 тисяч фізичних осіб-підприємців отримали допомогу на дітей, а майже 20 мільярдів гривень пішли на придбання апаратів штучної вентиляції легень, забезпечення лікарень киснем, реконструкцію приймальних відділень, закупівлю засобів індивідуального захисту, а також на доплати медичним працівникам.

 

Перший заступник міністра повідомив, що приблизно 4,5 мільярдів гривень додатково надали правоохоронним органам на гарантування безпеки в умовах карантину. Водночас частину цих грошей витратили на доплати правоохоронцям, які безпосередньо контактують з людьми, наприклад, патрульні.

 

Також 26 мільярдів гривень скерували на стимулювання економіки, зокрема підтримку закладів культури, туризму, креативних індустрій. Улютін додав, що за домовленістю з Міжнародним валютним фондом до травня має завершитися аудит витрачання коштів із Фонду боротьби з COVID-19.