Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозувалося, однак нерівномірно й з ознаками зростання розриву між розвиненими економіками та економіками, що розвиваються.

Про це йдеться в заяві першого заступника голови Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото.

«У січні ми прогнозували глобальне зростання (економіки - ред.) у 2021 році на рівні 5,5%, але з'являються перспективи швидшого відновлення - завдяки додатковим фінансовим стимулам, особливо в США, та перспективам більш масштабної вакцинації», - сказав він.

 

Водночас відновлення глобальної економіки було неповним і нерівномірним, «попри швидше, ніж очікувалося, відновлення в другій половині 2020 року, ВВП у більшості країн залишається суттєво нижче докризових показників», - зазначив Окамото.

 

Він також звернув увагу на те, що ризики для відновлення економіки все ще залишаються, зокрема поширення нових штамів коронавірусу.

 

За прогнозами МВФ, сукупний дохід на душу населення в країнах із ринковою економікою та в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в період між 2020 та 2022 роком буде на 22% нижче, ніж якби пандемії коронавірусу не було.

 Це може призвести до того, що з початку пандемії за межею крайньої бідності опиняться майже 90 млн осіб.