На ринку України зростає пропозиція імпортної картоплі, що в свою чергу змушує виробників знижувати ціни на місцеву продукцію.

Як зазначають аналітики «АПК-Інформ: овочі і фрукти», зниження цін на картоплю в кінці сезону не зовсім типове для України явище. Навпаки, після перебирання залишкових партій картоплі в сховищах, оперативно реалізовується продукція низької якості, а стандартної картоплі для внутрішнього ринку залишається все менше, і, як правило, ціни на неї починають стрімко зростати. Але, в поточному сезоні ситуація розвивається зовсім за іншим сценарієм.

 

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, зараз оптові ціни на картоплю в Україні опустилися до 7,5-9 грн за кг ($ 0,27-0,32 за кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Головною причиною зниження цін на внутрішньому ринку стало збільшення пропозиції імпортної картоплі. За словами операторів оптових компаній, зараз на українському ринку пропонується торішню картоплю виробництва Польща і Литва.

 

Так, станом на 1 квітня, імпортна картопля надходить в продаж в середньому по 7 грн за кг ($ 0,25 за кг), але при закупівлі великих обсягів імпортної продукції ціна нерідко опускається до 6,5 грн за кг ($ 0,23 за кг).

 

Зазначається, що на даний момент картопля в Україні вже коштує в середньому на 25% дешевше, ніж на початку квітня 2020 року. При цьому, з огляду на досить великі обсяги даної продукції на ринку, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення в даному сегменті.