Головний економіст фонду зазначила, що відмінності в національних ставках призводять до ухилення від податків.

 

Міжнародний валютний фонд давно виступає за введення глобального мінімального податку на прибуток корпорацій, заявила у вівторок журналістам головний економіст МВФ Гіта Гопінат, назвавши ухилення від сплати податків серйозною проблемою для світової економіки.


За словами Гопінат, нинішні відмінності в національних ставках корпоративного податку викликали «великий обсяг» переведення податків та ухилення від сплати податків, що призвело до скорочення податкової бази, від якої залежать доходи урядів, які використовуються для фінансування необхідних економічних і соціальних витрат.

«Це серйозний предмет для занепокоєння, - сказала Гопінат журналістам в ході онлайн-брифінгу. - Ми дуже підтримуємо введення глобального мінімального податку для корпорацій ».


Міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер заявив у вівторок, що глобальна угода про транскордонне оподаткуванню знаходиться в межах досяжності, і вітав обіцянку міністра фінансів США Джанет Йеллен працювати над введенням глобальної мінімальної ставки податку для корпорацій.

Гопінат сказала, що у МВФ немає позиції з приводу оптимального рівня такої ставки податку, і додала, що урядам необхідно буде поповнити казну після величезних витрат на боротьбу з пандемією COVID-19 і пом'якшення її економічних наслідків.

«Хочеться сподіватися, що вони будуть рухатися вперед до більш інклюзивної, стійкої, зеленої економіки, і для цього будуть потрібні заходи як в плані доходів, так і в плані витрат», - сказала вона, додавши, що кожній країні доведеться ретельно адаптувати власні дії на податковому фронті.

Гопінат також сказала, що МВФ ще вивчає пропозицію адміністрації Байдена про підвищення ставки корпоративного податку до 28 відсотків.

При цьому вона зазначила, що рішення попередньої адміністрації Трампа знизити цю податкову ставку з 35 відсотків до 21 відсотка в 2017 році зробило менший вплив на інвестиції, ніж очікувалося.