На станції водопостачання Сімферополя, урочисто відкритої 18 березня 2021 року, в день сьомої річниці анексії Криму Росією, в обхід санкцій ЄС були встановлені насоси німецької компанії Siemens і датської Grundfos. Про це повідомляють журналісти-розслідувачі онлайн-видання Scanner project в середу, 7 квітня, пише DW.


Після окупації Криму Росією Рада ЄС в 2014 році прийняла рішення про заборону продажу певних товарів і технологій для використання в Криму. Під цю заборону підпадає і обладнання для станцій водопостачання.

 

Проблема забезпечення півострова прісною водою - одна з основних в Криму. До російської анексії водопостачання півострова здійснювалося через Північно-Кримський водоканал, проте після окупації постачання води припинено.

Для поліпшення водопостачання Сімферополя на базі артезіанських свердловин почали будувати Бештерек-Зуйський водозабір.  ЗМІ РФ, висвітлюючи хід будівництва, підкреслювали, що для проекту використовується російське обладнання. Однак в сюжеті телеканалу "Росія 1" про запуск водозабору в кадр потрапило обладнання з логотипами Siemens і Grundfos.

 

Судячи з усього, продаж європейського обладнання для використання на станції водопостачання в Сімферополі - не єдине порушення санкцій ЄС, пов'язане з великими європейськими виробниками. Так, за даними Scanner project, для забезпечення Криму електроенергією на окупованому півострові в 2017 році були також використані газотурбінні установки Siemens.

При закупівлі російська сторона вказала, що задіяні вони будуть на Тамані, на протилежному березі Керченської протоки. "Siemens в ці запевнення з готовністю повірив", - резюмують журналісти.