Найбільші банки Швейцарії UBS і Credit Suisse хочуть відновити ідею об'єднання.

Про це повідомляє Bloomberg.

UBS і Credit Suisse розглядали ідею злиття ще в минулому році. Зараз банки можуть повернутися до її обговорення через важке положення в Credit Suisse після краху хедж-фондів Greensill Capital і Archegos Capital, пише видання.

У повідомленні вказується, що об'єднання банків це стратегія, яку може обрати нового голову Credit Suisse Антоніо Орта-Осоріо, вступивший на посаду в цьому місяці. В якості ймовірних дій нового керівника Bloomberg, крім злиття з UBS, згадує чистку активів, зниження капіталу інвестиційного підрозділу банку, продаж частини бізнесу.

Об'єднання UBS і Credit Suisse пов'язано з декількома труднощами:

  • Credit Suisse перед злиттям повинен буде позбутися від свого швейцарського відділення
  • Швейцарський банківський регулятор також переживає зміну керівництва, через це існує ризик, що воно не схвалить угоду після виділення фінансової допомоги UBS десять років тому.
  • Злиття порушить баланс в інвестиційно-банківському секторі не тільки країни, а й усієї Європи.

Криза в Credit Suisse пов'язаний з крахом двох хедж-фондів - Greensill Capital і Archegos Capital. Першому швейцарський фінансовий конгломерат видав кредит на 140 млн доларів, який вже був визнаний дефолтних. Greensill змушений був продавати свої активи на 10 млрд доларів, якими керував разом з Credit Suisse.

Archegos Capital, брокером якого виступав Credit Suisse, в кінці березня зробив маржін-колл (термінова розпродаж активів). Це призвело швейцарський банк до збитків у 4,7 млрд доларів.