Контейнеровоз "Евер Гівен", який в березні завдав потужного удару по світовій торгівлі, сівши на мілину в Суецькому каналі, за рішенням суду залишиться в руках адміністрації каналу, поки його власники не виплатять величезну компенсацію.

 

Як повідомляють у вівторок єгипетська преса і світові агентства з посиланням на місцеві джерела, суд в єгипетському місті Ісмаїлія ухвалив, що судно "Евер Гівен" залишиться на стоянці на озері, через яке проходить Суецький канал, поки японська компанія Shoei Kisen, що володіє ним, не виплатить адміністрації Суецького каналу компенсацію в розмірі 900 млн доларів США.

Анонімне джерело агентства Рейтер в адміністрації Суецького каналу підтвердило, що суд видав постанову про арешт судна, а заступник глави департаменту флоту в Shoei Kisen Юмі Сінохара, не вдаючись у деталі, підтвердив агентству, що адміністрація каналу вимагає компенсації.

 

Одночасно адміністрація Суецького каналу розслідує, чому "Евер Гівен" встромився в берег каналу. Результати цього розслідування, як очікується, будуть оголошені в кінці цього тижня.

Один з найбільших в світі контейнеровозів "Евер Гівен" сів на мілину в Суецькому каналі 23 березня.

Це судно має 400 метрів в довжину і 59 метрів у ширину, а на борту у нього - понад 18 тисяч контейнерів з товарами, і  контейнеровоз повністю перегородив канал і зупинив рух по ньому. Тим часом по Суецькому каналу проходить приблизно 12% світової торгівлі товарами.

 

 

Також затор спричинив сплеск забруднення повітря діоксидом сірки. SO2 є побічним продуктом мазуту, що спалюється в корабельних двигунах. Про це повідомляє BBC.

Понад 350 інших кораблів вимушені були зупинитися через затор. Через це в повітрі довкола них упʼятеро підвищилась концентрація діоксиду сірки (SO2).

Більшість із суден стояли на якорі та головні двигуни були вимкнені, проте працювали допоміжні силові установки і котли. Це призвело до локального накопичення SO2 в атмосфері, яке зафіксував супутник ЄС Sentinel-5P.

Космічний корабель Європейського космічного агентства оснащений чутливим спектрометром під назвою Tropomi, який може виявляти сліди деяких забруднюючих речовин, зокрема діоксиду сірки.

Концентрація речовини швидко розсіялась, коли судно Ever Given зрушили з місця і відновили рух каналом.

Оксид сірки в повітрі сприяє респіраторним, серцево-судинним і легеневим захворюванням. Коли ця сірка зʼєднується з водою в атмосфері, вона підкислює дощ, який може пошкодити посіви та ліси, а також флору і фауну водойм.