Європейська комісія (ЄК) представила план посилення боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. У вівторок, 20 липня, виконавчий орган ЄС запропонував ввести гранично допустиму межу готівкових платежів, обмежити використання криптовалюти, а також створити нове управління по боротьбі з відмиванням грошей, пише DW.


У майбутньому в ЄС можна буде оплачувати готівкою рахунку не вище 10 тисяч євро, говориться в заяві, розміщеній на сайті відомства. При цьому планується зробити виняток для угод між приватними особами або людьми, у яких немає банківського рахунку. За даними ЄК, дві третини країн ЄС, на відміну від Німеччини і Австрії, вже ввели верхню межу допустимих готівкових платежів.

Крім того, відомство запропонувало посилити правила використання біткоінів і інших криптовалют. Зокрема, угоди з їх використанням повинні бути повністю прозорими, а анонімні електронні гаманці повинні бути повністю заборонені в ЄС, йдеться далі. Тим самим передбачається запобігання можливому використанню  криптовалюти при відмиванні грошей і фінансуванні тероризму.

 

Створення відомства по боротьбі з відмиванням грошей

Центральною частиною законодавчої ініціативи Єврокомісії є створення нового управління по боротьбі з відмиванням грошей (Anti-Money Laundering Authority, AMLA). Його завданням буде координація дій для забезпечення коректного і послідовного дотримання законодавства ЄС у цій сфері, а також допомогу органам фінансової розвідки при виявленні нелегальних міжнародних фінансових потоків, вказується далі.


Зокрема, управління буде стежити за роботою "найбільш сумнівних фінансових установ в країнах ЄС. За планами, в новому управлінні будуть працювати близько 250 чоловік, воно буде засновано в 2023 році і почне роботу в 2024-му.

Пакет законодавчих ініціатив Єврокомісії надійде на розгляд Європарламенту та країн ЄС. В Європарламенті вітали пропозиції, назвавши їх "давно назрілим кроком в правильному напрямку". "Ефективність боротьби з відмиванням грошей в ЄС страждає від неуніфікованого законодавства і недостатнього виконання", - заявив далі експерт з економічної політики консервативної фракції ЄНП Європарламенту Маркус Фербер (Markus Ferber).