Королівство Марокко офіційно заперечило причетність до стеження за президентом Франції Емманюелем Макроном. Журналісти-розслідувачі зазначали, що за очільником Франції, іншими політиками та активістами могли стежити за допомогою шпигунського програмного забезпечення Pegasus. Імовірним замовником стеження за Макроном називають Марокко.

Позицію Марокко опублікували на сайті уряду.

 

Там зазначили, що Марокко «рішуче засуджує фейкову, масову та зловмисну медіакампанію» про нібито проникнення у смартфони кількох іноземних діячів за допомогою шпигунської програми.

 

Усі звинувачення у свою сторону уряд Марокко відкидає та називає їх «неправдивими» та «необґрунтованими». Окрім того, там звернулись до розслідувачів та їх прихильників із закликом надати будь-які матеріальні та речові докази на підтримку свого «сюрреалістичної історії».

 

Також у Марокко пригрозили судовим позовом. Кажуть, судитимуться проти будь-якої сторони, яка «схвалює ці помилкові твердження».

 

Причетність до скандалу щодо застосування шпигунської програми також відкинули в уряді Угорщини. Як зазначає видання «Hungary Today», речник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Золтан Ковач назвав закиди журналістів-розслідувачів «необґрунтованими», а деякі угорські політики навіть заявляли, що це розслідування ㅡ несправедливий напад на адміністрацію Орбана.

 

Ізраїльська компанія NSO Group, яка нібито і постачала шпигунське програмне забезпечення Pegasus, також оприлюднила офіційну заяву, де вказала, що розслідування журналістів «сповнене помилкових припущень і непідтверджених теорій», пише Reuters.

 

Що передувало?

Одразу 17 авторитетних ЗМІ, серед яких британське видання The Guardian, французьке Le Monde і американське The Washington Post, підготували спільне розслідування про те, як влада низки авторитарних країн роками мала можливість стежити за журналістами, активістами та політиками за допомогою шпигунського програмного забезпечення Pegasus, яке постачала ізраїльська компанія NSO Group.

Під час розслідування з'ясувалося, що програмне забезпечення поставляли розвідувальним агентствам, правоохоронним службам і військовим з 2016 року. Програма дозволяє отримувати доступ до повідомлень, фотографій та електронних листів, записувати дзвінки, а також таємно активувати мікрофони.

За даними авторів матеріалу, це програмне забезпечення могло бути використано для перехоплення даних з телефонів людей зокрема в Азербайджані, Бахрейні, Угорщині, Індії, Казахстані, Марокко, Мексиці, ОАЕ, Руанді та Саудівській Аравії.